Nie tylko na zawiasach. Nietypowe sposoby na montaż drzwi Fresto

Drzwi to podstawowy element każdego wnętrza. Nie tylko pomagają zorganizować przestrzeń, ale są też niezbędne, jeśli chcemy zyskać odrobinę prywatności. Proste i klasyczne skrzydła z kolekcji Fresto są pierwszym wyborem, jeśli szukamy rozwiązań uniwersalnych, pasujących do każdego typu pomieszczenia. Można je montować nie tylko na zawiasach i w ten sposób całkowicie odmienić wygląd naszego domu.

Kolekcja Fresto to powrót do źródeł. Trzy modele drzwi z różnymi układami płycin w bardzo naturalny sposób nawiązują do tradycyjnych frezowań jakie kojarzymy z klasycznej stolarki drzwiowej.
– Najlepiej czujemy się w przestrzeniach, które sami urządziliśmy i które opowiadają naszą historię. Dlatego inspiracje często znajdujemy sięgając do podstaw. Mając to na uwadze, zaprojektowałem kolekcję inspirowaną domowymi historiami wielu pokoleń. Drzwi Fresto doskonale odnajdą się w naszym wnętrzu np. tuż obok komody babci – mówi Olgierd Jaskulski, projektant marki VOX.


Znaleźć odpowiednie wnętrze
Znaczenie drzwi dla domowej aranżacji doceniamy szczególnie wtedy, gdy będziemy szukać przestrzeni dla siebie. Schowanie się, chociażby na moment, przed resztą domowników umożliwiają nam dobre drzwi, które z jednej strony wygłuszą pomieszczenie, z drugiej – fizycznie odetną nas od świata zewnętrznego.
Drzwi, choć są bardzo prostym elementem wnętrza i często stanowią tło dla mebli, mają duże znaczenie. Dzięki nim organizujemy domową przestrzeń wydzielając poszczególne strefy. Pomagają chronić prywatność sypialni albo dbać o komfort wypoczynku. Wreszcie – są też przecież ozdobą.

Klasyczne drzwi Fresto w swojej prostej formie nawiązują do stolarki, którą wielu zna z dzieciństwa, np. domów babć i dziadków. Konstrukcja ramiakowa wykonaną z warstwowo klejonego drewna obłożona jest cienkimi płytami HDF i pokryta wysokiej jakości okleiną. Drzwi Fresto dzięki temu są lekkie i komfortowe w użytkowaniu, gdy zamontujemy je na zawiasach. Dostępne rozmiary 60, 70, 80, 90 i 100 cm pozwalają dopasować je do niemal każdej wersji ościeżnicy. Zastosowanie podcięcia wentylacyjnego albo zamontowanie tulei sprawia, żę drzwi mogą być też zamontowane w łazience. Wysokiej jakości okleina świetnie sprawdza się również w pomieszczeniu o podwyższonym poziomie wilgotności.


Do wyboru, do koloru
Kolekcja Fresto obejmuje trzy modele z różnymi układami płycin nawiązującymi do tradycyjnych frezowań. Skrzydło wykończone jest wysokiej jakości szlachetną okleiną Premium, która dostępna jest w pięciu kolorach. Do dyspozycji mamy oczywiście białe wykończenie, które sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Odrobinę ciemniejszy Klon Szary czy jeszcze wyrazistszy Jesion Grafit to świetny wybór dla tych, którzy chcą wprowadzić delikatne akcenty do wnętrz. Wyjątkowo elegancko prezentuje się najciemniejsza okleina Orzech – to drzwi, które zwracają na siebie uwagę. Z kolei Dąb wprowadza naturalny akcent, którego surowość dodatkowo podkreśla oszczędną formę skrzydła.

– W wirtualnym salonie na vox.pl można zobaczyć różne modele drzwi z naszej oferty. Doradcy w salonach są dostępni też zdalnie i służą podpowiedzią, jaki rozmiar drzwi, wzór czy wykończenie będzie najlepiej pasować do naszego wnętrza. Telefonicznie bądź za pośrednictwem poczty e-mail można też z nimi ustalić szczegóły realizacji i dostawy zamówienia. Wybrane drzwi dostarczamy bezpośrednio do domu, bez konieczności odwiedzania salonu – mówi Anna Szczepaniak, Marketing Manager marki VOX.
Aby sprawdzić, czy dane drzwi będą pasowały do naszego wnętrza warto też skorzystać z narzędzia VOXBOX na vox.pl. Dzięki niemu możemy zwizualizować sobie całe mieszkanie i sprawdzić, czy wybrane drzwi będą do niego pasowały.


Nie tylko na zawiasach
Konstrukcja drzwi Fresto sprawia, że świetnie sprawdzą się też w formie przesuwnej. To praktyczne rozwiązanie, które pozwala inaczej zorganizować domową przestrzeń – granice między pomieszczeniami, np. sypialnią i salonem mogą być bardziej płynne. To pomysł, który sprawdzi się w małych mieszkaniach – dzięki innemu montażowi można je optycznie powiększyć. Drzwi nie uchylają się też wtedy do wnętrza, ale chowają w ścianie – dzięki temu możemy odzyskać przestrzeń, którą musielibyśmy zarezerwować, by wygodnie otwierać drzwi.
Przed wyborem takiego rozwiązania, warto je omówić z doradcą z salonu VOX. Ekspert podpowie, które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się w naszym domu. System chowanych drzwi przesuwnych wymaga też wcześniejszego przygotowania w ścianie otworu (kasety) w które drzwi będą się wsuwały.


Jaki jest koszt takiego rozwiązania? To zależy od konkretnego przypadku. Jeśli chcielibyśmy zamontować podwójnie rozsuwane drzwi o rozmiarze 80 cm, to koszt takiego rozwiązania wyniesie ok. 3900 zł (skrzydło Fresto białe 80 cm kosztuje 769 zł, ościeżnica ok. 560 zł, kaseta 1171 zł plus dodatki takie jak pochwyty za ok. 60 zł). Wszystko oczywiście zależy jednak od konkretnych parametrów mieszkania.
Możliwości, jakie dają drzwi z oferty VOX można poznać w katalogu drzwi pod adresem  https://static10.vox.pl/files/assets/img/katalogi/drzwi_wewnetrzne/katalog-drzwi_20200403.pdf.