Lider Rewitalizacji ze stolarką od Awilux

Budynek mieszkalny zlokalizowany w centrum Leszna u zbiegu ulicy Skarbowej oraz Alei Krasińskiego to inwestycja wnosząca powiew świeżości i nowoczesności do tej części miasta. Nagrodzony tytułem Lidera Rewitalizacji obiekt jest przykładem budownictwa atrialnego, a stolarkę okienną do wykonania tej inwestycji dostarczył producent okien i drzwi z Leszna – firma Awilux.

Projekt inwestycji przy ulicy Skarbowej przygotowała wrocławska firma Grid Architekci. Inwestorem obiektu jest firma Apartamenty Skarbowa Moderne Bis Spółka Komandytowa, a generalnym wykonawcą obiektu została leszczyńska firma Ambit.

Elewacja południowa budynku Fot. Adrian Franek

Leszczyńską inwestycję wyróżnia nowoczesna elewacja oraz wewnętrzne patio. Budynek posiada pięć kondygnacji oraz podziemny garaż. W obiekcie znajdują się zarówno mieszkania jedno-, jak i dwupoziomowe. Większość z nich posiada taras, balkon lub loggie. Niektóre z nich wychodzą na wewnętrzne patio. Stworzenie wspólnej przestrzeni dla mieszkańców to wyróżnik tej inwestycji. Jak mówi Mariusz Stajer z firmy Ambit, w projekcie budynku najważniejsze było jednak nadanie starej części miasta nowego charakteru:

– Architektura nowego obiektu na Skarbowej mocno wyróżnia się na tle swojego sąsiedztwa. Jest to nowoczesny projekt z oryginalną elewacją zlokalizowany na Starym Mieście. Wychodzimy z założenia, że współczesna architektura to nie tylko odwzorowywanie projektów sprzed 20 lat. Chcemy ożywiać stare części miasta dzięki nowoczesnym obiektom.

Okno na Skarbową

Mieszkańcy Leszna z aprobatą przyjęli pomysł rewitalizacji ulicy Skarbowej. Ciekawy projekt oraz wykorzystanie materiałów wysokiej jakości sprawiły, że nowa inwestycja od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów. Jednym z dostawców została firma Awilux, producent stolarki otworowej, który ma w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań opartych na różnych systemach.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą Awilux, ponieważ doceniamy rzetelność i terminowość jej przedstawicieli, a także wysokiej jakości produkty. Awilux dostarczył na budowę Skarbowej szeroki wachlarz rozwiązań, również stolarkę dostosowaną do wymiarów nowo powstałego patio – mówi Mariusz Stajer.

Fragment elewacji północnej z widocznym wjazdem do garażowej hali podziemnej Fot. Adrian Franek

Inwestycja przy ul. Skarbowej to prestiżowy projekt dla wszystkich, którzy lubią powiew świeżości w klasycznym wydaniu. Z wielką chęcią dostarczyliśmy materiały do tak oryginalnego, lokalnego budynku. Inwestycja pokazuje różnorodność naszych rozwiązań oraz możliwości technologiczne naszej produkcji – mówi Rafał Buczek, ekspert z firmy Awilux.

Nowa inwestycja na Skarbowej to połączenie otwartego inwestora z rzetelnym wykonawcą, wyjątkowym projektem oraz materiałami na wysokim poziomie. Dzięki temu możliwe było stworzenie budynku, który nie tylko cieszy oko, ale również gwarantuje radość i komfort mieszkania.

Ulica Skarbowa w Lesznie, dzięki rewitalizacji i transformacjom budowlanym, zmienia swój charakter. Niegdyś typowo przemysłowy rejon, teraz staje się perspektywiczną i cieszącą się dużym zainteresowaniem częścią śródmieścia. Oryginalny projekt z dużą ilością dostarczonych przez firmę Awilux przeszkleń oraz niespotykanym patio zapewni swoim mieszkańcom komfort i bezpieczeństwo.

Dodatkowe informacje o firmie Awilux:

AWILUX Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy Schüco. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne, a także wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem AWILUX Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. AWILUX Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów Schüco  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu AWILUX dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.