Nigdy nie wiadomo, jakie drzwi się przed Tobą otworzą…

Na początku był Człowiek. Człowiek, który zdecydował się porzucić stabilną kierowniczą posadę w PRLowskiej fabryce mebli, przebranżowić się (z inżyniera elektryka na mistrza stolarskiego) i własnymi rękoma kopać fundamenty i stawiać halę produkcyjną. Dziś Jego produkty cieszą się uznaniem na całym świecie. Posłuchaj…

Na początku lat ’80 mój Tata, Zbigniew Cywiński wraz z kolegą wymarzyli sobie, że założą firmę produkującą drzwi. Ale nie takie zwykłe drzwi! To miały być drzwi dla ludzi ceniących prawdę, piękno i naturę… po prostu prawdziwe drzwi… Ja bawiłam się na terenie przyszłego zakładu, a dziś? A dziś to ja zarządzam firmą CAL. Przejęłam odpowiedzialność za ponad 100 osób, za markę z międzynarodowym zasięgiem, za produkt stojący każdego dnia na straży bezpiecznego snu tysięcy rodzin.

„Drzwi są różnicą, między tym co w środku, a tym co na zewnątrz”

Zapraszam na okolicznościowy:

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ za produkt

Od 35 lat projektujemy i produkujemy zewnętrzne drzwi drewniane, od kilku lat także drzwi hybrydowe tj. drewniane z okładzinami z aluminium, stali kortenowskiej, spieku kwarcowego czy łupka kwarcytowego. Drzwi CAL objęte są nawet 5-letnią gwarancją.

Katalog drzwi zewnętrznych CAL z podstawową ofertą traktujemy jako inspirację do tworzenia rozwiązań dopasowanych do potrzeb naszych Klientów.

KOMFORT. Poza konkretnymi modelami i wzorami oferujemy także szeroką gamę montowanych w drzwiach CAL nowoczesnych rozwiązań dostępu do domu czyli smart door, tj. system opracowany już w 2011 r. przez iComfort z inspiracji i we współpracy z CAL.

BEZPIECZEŃSTWO. Każde nasze drzwi płytowe w standardzie (w cenie!) mają klasę antywłamaniowości RC2 (i wyjątkowy certyfikat na naświetla w tej samej klasie).

CIEPŁO. Jesteśmy jedynym polskim producentem zewnętrznych drzwi drewnianych, którego produkty są w międzynarodowej bazie komponentów do domów pasywnych prowadzonej przez niemiecki instytut Domów Pasywnych w Darmstadt.

Tyleż samo lat zdobywamy doświadczenie w drzwiach wewnętrznych.

ZDROWIE. Drzwi wewnętrzne CAL mają drewniane wnętrze, zatem wspierają użytkowników w zapewnieniu dobrego mikroklimatu w domu (tylko drewno „oddycha” i reguluje wilgotność).

Katalog, ani zdjęcia, nie oddadzą uczucia solidności, bezpieczeństwa i ciepła, które są odczuwalne przy użytkowaniu. Prawdziwe drzwi są kwintesencją “drzwiowości”. I dają przyjemność dotykania solidnego, naturalnego produktu. Poza tym – jak każdy prawdziwy produkt – są przygotowywane z pasją i miłością, od człowieka do człowieka.

Dwie pozornie takie same sukienki czy dwa garnitury okazują się zupełnie inne, gdy ich dotykamy i przymierzamy. Ma na to wpływ dobór materiału, wykończenie, sposób układania się. Podobnie drzwi CAL – po prostu trzeba dotknąć, żeby poczuć różnicę.

DIZAJN jest zawsze kwestią gustu i zawsze dostosowujemy go do wyboru Klienta.

Każde nasze drzwi są projektowane na zamówienie, dostosowane do wymiarów, wykończenia (łączenie kolorów czy materiałów), wzoru. Potwierdzają to nie tylko liczne nagrody za innowacyjność czy wzornictwo (np. Znak Jakości Q, Dobry Dizajn czy Lider innowacji), ale też tysiące zadowolonych Klientów, którzy wracają do nas po latach… aby kupić drzwi do nowego domu albo do domu swoich dzieci.

WSPÓŁPRACA Spełnianie marzeń Klientów wspiera opracowany przez CAL jako jeden z pierwszych na rynku już w 2008 roku system do zamówień i wycen. Dzięki niemu współpraca z naszymi Partnerami w Polsce i za granicą odbywa się płynnie i efektywnie.

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA ZESPÓŁ

Rodzinność CAL rozumiem dosłownie – jesteśmy przecież gwarantem bytu wielu rodzin: pracowników i posiadaczy naszych drzwi. Co więcej, nasi doświadczeni pracownicy przyprowadzają do pracy w CAL swoje dorosłe dzieci. Lista powtarzających się w zespole nazwisk jest zatem dość pokaźna. Rodzinę CAL tworzy dzisiaj ponad sto wyjątkowych osób. Gwarantują to proste działania, z których, na pierwszym miejscu, jest zawsze szacunek dla drugiego człowieka. Z niego wynika reszta: umiejętność słuchania i elastycznego reagowania na potrzeby, sposób rozwiązywania problemów czy delegowania zadań. Potrzebny jest także produkt, z którego Zespół może być dumny, czyli dbałość o materiały, wykończenie i dizajn. Na koniec na każdym etapie dodajemy poczucie humoru.

Razem tworzymy firmę, która dba o swój produkt, o swoich pracowników, o potrzebujących ludzi i o środowisko naturalne. Firmę, która wkłada serce nie tylko w codzienną pracę, ale także w rozwój i innowacyjne rozwiązania.

 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ za otoczenie

Mamy potrzebę robienia czegoś ponad prowadzenie firmy. Dlatego odpowiedzialność CAL to także troska o otoczenie w skali mikro i makro. Od początku istnienia firmy naturalne jest wspieranie przez nas lokalnych inicjatyw społecznych. Pomijając mniejsze działania ad hoc, każdego roku wspieramy suwalską szkołę Bajka – miejsce dla dzieci ze spektrum autyzmu. Celem prowadzonych przeze mnie osobiście koncertów czy organizowanych aukcji charytatywnych jest nie tylko zebranie środków na funkcjonowanie szkoły, ale przede wszystkim zwiększanie świadomości społeczeństwa jaką wartością są dla nas ludzie z niepełnosprawnościami. Wiosną wspólnie odsadzamy las, kontynuując akcję “Drzewo za drzwi”.

Przy wdrażanych projektach warunkiem koniecznym, jest to, że drzwi nadal mają być jak najbardziej ekologiczne. Dotyczy to zarówno materiałów jak też energooszczędności – szczelne i ciepłe drzwi to ukłon w stronę Matki Natury. Dlatego jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy i uzyskaliśmy w 2013 r. europejski patent na Termiczną Osłonę Podproża TOP, zabezpieczającą posadzkę wiatrołapu przed przemarzaniem, a w roku 2020 firma ROTO opracowała wspólnie z CAL jeszcze cieplejszy próg termiczny.

Takie podejście do biznesu to nasza rodzinna odpowiedzialność. Bo tylko firma oparta na ponadczasowych wartościach może trwać przez pokolenia i tworzyć najprawdziwsze produkty dla swoich Klientów.

Sylwia Ciszewska, Dyrektor Zarządzająca CAL