Antracytowe okna nadal w modzie?

Najmodniejszy trend w branży budowlanej? Od kilku lat niezmiennie to kolor antracytowy! Projektanci i deweloperzy nie tylko wykorzystują odcienie szarości do wykończeń elewacji, ale sięgają po te neutralne odcienie w przypadku okien, drzwi zewnętrznych czy tarasowych. Tak, okna antracytowe nadal są w modzie i pewnie ten trend utrzyma się jeszcze długo. Jak one wpływają na estetykę wnętrza czy wygląd domu? Sprawdźmy.

Antracyt kolor naturalny i neutralny

Antracyt to nazwa organogenicznej skały, która jest odmianą węgla kopalnego. Wyróżnia się pełną głębią koloru i nadaje oknom elegancji i szlachetności.  Jest to wręcz stworzony kolor do nowoczesnych przestrzeni i może stanowić kolorystyczną oprawę dla dużych przeszkleń. Co sprawia, że okna PVC czy aluminiowe w tym odcieniu cieszą się taką popularnością?

Antracytowe profile PVC Aluplast Smart Slide z oferty Aikon Distribution

Antracyt dominuje w grupie kolorów, i nie da się go nie zauważyć. Będzie po prostu doskonałym elementem uzupełniającym wnętrza. Odcień tego typu doskonale sprawdzi się niezależnie od materiału, z którego wykonane są okna. W zależności od tego, czy wybierzemy okna z PVC, drewna lub aluminium kolor może być uzyskany przez nakładanie okleiny czy za pomocą farby. Kolor zwykle można dobrać w wersji matowej lub błyszczącej. Dzięki temu okna z zewnątrz mogą nawiązywać wykończeniem do błyszczących elementów (np. dachu) lub do koloru nałożonego na elewację.

Okna antracytowe – do jakiego wnętrza?

Czerń i odcienie szarości doskonale podkreślają kształt każdej bryły. Wnętrza, w których zastosowano antracytowe ramy okienne sprawiają, że pomieszczenia nabierają optycznej przestrzeni. Okna stają się elementem dekoracyjnym pomieszczenia. Fenomenem jest również to, że okna w odcieniach szarości zwracają uwagę ale nie są krzykliwe. Dodatkowo są miłym dla oka przełamaniem standardu „białych plastików”, które przez lata królowały w projektach budowlanych.

Antracytowe okna stają się elementem dekoracyjnym pomieszczenia

Do jakiego wnętrza? Okna antracytowe świetnie prezentują się w domu zarówno od wewnętrznej, jak i zewnętrznej strony. Zasada tak naprawdę jest tylko jedna. Okna muszą się podobać i oddawać charakter jego właścicieli. Okna antracytowe pasują do wszystkiego, nie płowieją, są łatwe w utrzymaniu w czystości. Ich struktura dobrze chroni przed zarysowaniem. Czy jeszcze trzeba jakichś argumentów za tym, by wybrać okna w tym kolorze?

więcej na: https://www.aikondistribution.pl/