Automatycznie blokowana – e-Klamka okienna AutoLock

  • Innowacyjne komponenty zwiększające komfort i bezpieczeństwo w systemach Smart Home i Smart Building
  • Klamka blokowana automatycznie w pozycji zamkniętej: Niezawodna ochrona antywłamaniowa zgodnie z zaleceniami policji kryminalnej
  • Szyfrowana komunikacja przez EnOcean Secure zapewnia większe bezpieczeństwo w systemie Smart Home

 

e-Klamka okienna AutoLock HOPPE to innowacyjny i użyteczny element zapewniający komfort i bezpieczeństwo w systemie Smart Home. Antywłamaniowe e-Klamki są niezawodnie blokowane zaraz po zamknięciu okna – bez niedogodności związanych z blokowaniem poszczególnych klamek i ryzyka zgubienia lub wymiany kluczy. Ponadto w centrali Smart Home można zdefiniować użyteczne scenariusze, które sprawiają np., że zużycie energii jest bardziej efektywne, a życie w systemie Smart Home bardziej komfortowe.

Automatyczne blokowanie

e-Klamki okienne AutoLock HOPPE są zaopatrzone w elektromechaniczną blokadę w rozecie. Podobnie jak wszystkie e-Klamki okienne HOPPE AutoLock przekazuje do centrali Smart Home informacje o zmianach pozycji. Klamka w położeniu zamkniętym jest automatycznie blokowana – można jej użyć dopiero wtedy, gdy centrala zezwoli na otwarcie okna. Jeśli tak się stanie, klamka okienna zostanie odblokowana i można nią normalnie poruszać. Parametry zezwolenia definiuje sam użytkownik. Użytkownik „pyta” o możliwość otwarcia okna za pomocą przycisku na rozecie, który wskazuje zielone lub czerwone światło.

Łatwa ochrona przed włamaniem

e-Klamka okienna AutoLock ułatwia użytkownikom zastosowanie środków ochrony antywłamaniowej zalecanych przez policję: W związku z tym, że jest ona zawsze blokowana w pozycji zamkniętej, nie ma potrzeby ręcznego blokowania każdej klamki okiennej. Tym samym często skomplikowane zarządzanie kluczami również należy do przeszłości. Kiedy e-Klamka okienna AutoLock jest zamknięta i niezawodnie zablokowana, zapewnia mechaniczną ochronę antywłamaniową zgodnie z zaleceniami policji kryminalnej. Stosowana w połączeniu z odpowiednimi elementami okna spełnia wymagania norm europejskich DIN EN 1627-1630 (klasy odporności RC 1-6) i DIN EN 13126-3.

EnOcean Secure

Elektroniczna klamka okienna AutoLock wykorzystuje protokół radiowy EnOcean Secure. Oznacza to, że komunikacja bezprzewodowa pomiędzy centralą Smart Home a e-Klamką okienną jest zabezpieczona szyfrowaniem AES. Współpracując z dostawcą bramki mediola, HOPPE zapewnia, że e-Klamka okienna AutoLock jest również zgodna z systemami, które wykorzystują inne standardy radiowe lub są zaprojektowane jako rozwiązania samodzielne (systemy własne).

Możliwość realizacji wielu przydatnych scenariuszy

Smart Home lub Smart Building jest zazwyczaj konfigurowany za pomocą tzw. scenariuszy, czyli zdefiniowanych procesów dla konkretnych sytuacji. Za pomocą e-Klamki okiennej AutoLock można zrealizować wiele przydatnych scenariuszy, na przykład pozwolić na otwarcie okna tylko przy wyłączonej klimatyzacji lub ogrzewaniu, lub pozwolić na otwarcie okna zawsze, gdy włączy się czujnik dymu. Można również zdefiniować konkretne przedziały czasowe, w których można otwierać okna, na przykład w budynku biurowym. Oprócz tego można oczywiście zdefiniować wszystkie typowe scenariusze dla klamek radiowych: automatyczne zamykanie okiennic tylko przy zamkniętych drzwiach tarasowych, automatyczne zmniejszanie głośności elektronicznych urządzeń rozrywkowych przy otwartym oknie wieczorem i wiele innych indywidualnych scenariuszy.


Grupa HOPPE jest liderem rynku europejskiego w zakresie projektowania, produkcji i sprzedaży systemów okuć do drzwi i okien. Założona w 1952 roku firma rodzinna z siedzibą w Szwajcarii zatrudnia w przybliżeniu 2.800 pracowników na całym świecie. W drugim pokoleniu kierują nią Wolf Hoppe i Christoph Hoppe, Christian Hoppe jest pierwszym przedstawicielem trzeciego pokolenia, który jest aktywny od 2012 roku.