DRUTEX viva Las Vegas!

DRUTEX w dniach 27-29 lutego wziął udział w NAHB IBS Las Vegas – największych targach branży budowlanej w Stanach Zjednoczonych. Swoje produkty zaprezentowało ponad 1300 wystawców z kilkudziesięciu krajów.

DRUTEX, jeden z wiodących producentów okien i drzwi w Europie, na stoisku o powierzchni ponad 270 m2 zaprezentował wysokiej jakości energooszczędną stolarkę okienno-drzwiową. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się jego eksportowe hity, takie jak: okna PVC Iglo 5 Classic oraz Iglo Energy Classic, drzwi aluminiowe MB-86N SI z panelem Washington Pocket i podświetlanym pochwytem wnękowym. Duże emocje wzbudził wielkogabarytowy system tarasowy MB-86 Fold Line HD, dostępny w gamie ponad 400 kolorów.

DRUTEX po raz pierwszy w Newadzie zaprezentował okno Iglo Energy Alucover- hybrydę, która powstała z połączenia doskonałych właściwości termoizolacyjnych PVC z lekką i wytrzymałą formą aluminium, a przy tym wyróżnia się niezwykle ciekawym, minimalistycznym designem.

– Drugi rok z rzędu wzięliśmy udział w targach NAHB IBS w Las Vegas. Była to dla nas doskonała okazja, aby zaprezentować nasze wysokiej jakości autorskie systemy z PVC, aluminium czy drewna. Zapotrzebowanie na okna i drzwi DRUTEXu w USA stale rośnie. Produkowana przez nas stolarka posiada niezbędne na rynku amerykańskim certyfikaty, które są potwierdzeniem wysokiej klasy produktów – mówi Paweł Jereczek dyrektor ds. handlowych w firmie DRUTEX.

Zwiedzający targi na wystawie DRUTEXu mogli przetestować rolety i żaluzje fasadowe oraz dedykowane do stolarki okienno-drzwiowej rozwiązania automatyki Smart Home.

DRUTEX w USA, podobnie jak w Europie, rozwija sieć nowoczesnych showroomów, których celem jest budowanie świadomości klienta na temat funkcjonalności, zastosowanych technologii oraz jakości oferowanych produktów. Dzięki temu klienci będą mogli w optymalny sposób, na tzw. „żywym materiale”, wybrać systemy okienno-drzwiowe dopasowane do ich indywidualnych preferencji.

Stolarkę firmy DRUTEX można spotkać w prestiżowych realizacjach w USA, m.in. w hotelach Hilton, Hyatt, Holiday Inn czy Sheraton.

Po targach w Las Vegas DRUTEX obiera kierunek na Norymbergę, gdzie w dniach 19-22 marca weźmie udział w targach Fensterbau Frontale.

***

DRUTEX to marka o znaczeniu i zasięgu globalnym. Eksportuje swoje wyroby do ponad 40 krajów na całym świecie, a sprzedaż zagraniczna to 80 procent łącznych obrotów. DRUTEX blisko cztery dekady temu założył Leszek Gierszewski i wciąż kieruje firmą, konsekwentnie ją rozwijając. Sprzedaż dynamicznie rośnie w Europie i poza nią, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii. Codziennie w halach o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów powstaje do siedmiu tysięcy okien. Produkowane są na miejscu od A do Z. Każde okno czy drzwi powstają na indywidualne zamówienie, dla konkretnego Klienta. Nic nie jest produkowane do magazynu, na zapas. Czas realizacji indywidualnego zamówienia na stolarkę PVC na terenie Europy wynosi do 7 dni, a aluminiową do 14. DRUTEX dysponuje własną flotą kilkuset nowoczesnych pojazdów.