DRUTEX w Rzymie ze światową premierą IGLO EDGE

DRUTEX, wiodący producent okien, drzwi i rolet w Europie, podczas targów EDILEXPO Roma 2024 zaprezentował światu nową generację okien IGLO EDGE. Tym samym po raz kolejny wyznaczył kierunek rozwoju stolarki okiennej.

Targi EDILEXPO ROMA 2024 odbyły się we Włoszech w dniach 15 – 19 maja br. Wydarzenie przyciągnęło wystawców z kilkudziesięciu krajów. Stoisko DRUTEXu cieszyło się dużą frekwencją nie tylko dzięki wyszukanemu designowi, ale przede wszystkim za sprawą światowej premiery nowej generacji okien z serii IGLO.

– Na miejsce światowej premiery nowej generacji energooszczędnych okien IGLO EDGE wybraliśmy Rzym. Podczas prac projektowych i produkcyjnych wykorzystaliśmy najnowsze dostępne technologie oraz nasze ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji stolarki okienno-drzwiowej. Dzięki temu stworzyliśmy unikalne okno oferujące wysublimowany, elegancki design, doskonałe parametry izolacji cieplnej oraz niezwykle długą żywotność – mówi Paweł Jereczek, dyrektor ds. handlowych w firmie DRUTEX.

Podczas premiery IGLO EDGE zostały przedstawione m.in. jego unikalne walory, w tym rewelacyjne parametry izolacji cieplnej na poziomie Uw = 0,66 W(m2K). Współczynnik Uw dotyczy okna o wymiarach 1230×1480 mm, z zastosowanym pakietem szybowym o Ug = 0,4 W(m2K). Natomiast sam profil IGLO EDGE jest klasy A, wykonany tylko i wyłącznie z materiału pierwotnego. Jak podaje DRUTEX, w celu zapewnienia niezwykle wysokich parametrów statyki, w jego ramie zastosowano 2 mm pełne zbrojenie ze stali. Z kolei w skrzydle okna umieszczono specjalnie giętą stal, również o grubości 2 mm.

Producent z północnej Polski poinformował, że termin realizacji wraz z dostawą na terenie Europy na nowe okna z serii IGLO EDGE wynosi 7 dni – czyli dokładnie tak jak w przypadku pozostałej stolarki PVC .

– Już podczas trwania włoskich targów otrzymaliśmy wiele słów uznania i gratulacji z różnych stron świata dotyczących naszego nowego produktu. IGLO EDGE, to okno, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów poszukujących stolarki o minimalistycznych kształtach, eleganckiej konstrukcji, a przy tym wyróżniającej się wzorowymi parametrami izolacji cieplnej oraz wysoką statyką pozwalającą na wykonywanie dużych gabarytów – dodaje Paweł Jereczek.

Na stoisku DRUTEXu o powierzchni 150 m2, poza premierowym oknem IGLO EDGE, odwiedzający mogli zobaczyć szerokie portfolio produktów, m.in.: okna PVC – IGLO ENERGY CLASSIC oraz IGLO 5, hybrydę PVC i aluminium – IGLO ENERGY ALUCOVER, systemy tarasowe takie jak IGLO-HS, rolety i żaluzje fasadowe, pergolę oraz inteligentną automatykę typu Smart Home.

DRUTEX nie zwalnia tempa i już w dniach 23-25 maja weźmie udział w targach Construmat w słonecznej Barcelonie.

***

DRUTEX to marka o znaczeniu i zasięgu globalnym. Eksportuje swoje wyroby do ponad 40 krajów na całym świecie, a sprzedaż zagraniczna stanowi już 85 procent. DRUTEX blisko cztery dekady temu założył Leszek Gierszewski i wciąż kieruje firmą, konsekwentnie ją rozwijając. Sprzedaż dynamicznie rośnie w Europie i poza nią, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii. Codziennie w halach o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów powstaje do siedmiu tysięcy okien. Produkowane są na miejscu od A do Z. Każde okno czy drzwi powstają na indywidualne zamówienie, dla konkretnego Klienta. Czas realizacji indywidualnego zamówienia na stolarkę PVC na terenie Europy wynosi do 7 dni, a aluminiową do 14. DRUTEX dysponuje własną flotą kilkuset nowoczesnych pojazdów.