DRUTEX wspiera polskie kolarstwo

DRUTEX po raz kolejny będzie partnerem Tour de Pologne i Wyścigu Narodów, a także po raz pierwszy Tour de Pologne Women. Te trzy wyścigi kolarskie to jedne z najważniejszych międzynarodowych wydarzeń sportowych w Polsce w 2024 roku.

W tym roku DRUTEX będzie po raz kolejny Oficjalnym Sponsorem, Oficjalnym Sponsorem Klasyfikacji „Zwycięzca Etapu” oraz Oficjalnym Partnerem Logistycznym 81. Tour de Pologne. To jeden z najważniejszych etapowych wyścigów kolarskich na świecie, należący do cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów, a zarazem będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Biorą w nim udział kolarze najlepszych grup świata, a relacje śledzą miliony osób na całym świecie. W tym roku TdP odbędzie się w dniach 12-18 sierpnia.

DRUTEX ponownie będzie także Partnerem i Oficjalnym Partnerem Logistycznym ORLEN Wyścigu Narodów. To impreza należąca do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Startują w niej najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata, którzy rywalizują w barwach reprezentacji narodowych. Odbędzie się w dniach 15-19 maja.

Ponadto, po raz pierwszy DRUTEX został Partnerem i Oficjalnym Partnerem Logistycznym 2. Tour de Pologne Women. Najlepsze kolarki świata będą ścigać się w dniach 28-30 maja.

DRUTEX od lat wspiera polskie kolarstwo, współpracując z Lang Team, ale także sponsorując klub Baszta Bytów, w której swoją karierę sportową zaczynali m.in. Czesław Lang czy jeden z najlepszych obecnie polskich kolarzy – Kamil Małecki.

– Wspieramy kolarstwo, bo sportowe wartości, w tym fair play, od zawsze są nam bardzo bliskie Zaczęło się od Tour de Pologne, ponieważ to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce, marka – podobnie jak nasza – rozpoznawalna na całym świecie. Nasze produkty trafiają dziś do kilkudziesięciu krajów na świecie, nawet tak odległych jak Nowa Zelandia czy Australia. Wspieramy także Orlen Wyścig Narodów, a od tego roku po raz pierwszy również Tour de Pologne Women – mówi Adam Leik, dyrektor w firmie DRUTEX. – Zapewniamy podczas tych wyścigów między innymi logistykę. To jedna z naszych wizytówek. Szybkość działania zawsze była i jest naszą mocną stroną. Pojazdy DRUTEX cały czas krążą po Europie, dostarczając Klientom okna, drzwi i rolety, pokonując przy tym miliony kilometrów. Doświadczona załoga, sprawna organizacja i nowoczesna flota transportowa pozwalają na oferowanie klientom nawet 7-dniowych terminów realizacji zamówień wraz z dostawą w całej Europie – dodaje.

– Bardzo cieszy to, że już tradycyjnie jest z nami DRUTEX, a współpraca, korzystna dla obu stron, stale się rozwija. Teraz o Tour de Pologne Women. To bardzo ważne, bo nie ma dziś bardziej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny sportu, niż kolarstwo kobiet. Z takimi partnerami, jak DRUTEX chcemy stworzyć wielkie wydarzenie, które stanie się kolejną wizytówką naszego kraju na świecie. Cieszę, że DRUTEX tak dobrze rozumie szanse, jakie daje promocja przez sport, bo nasza współpraca układa się znakomicie. Mówiłem o Tour de Pologne i Tour de Pologne Women, a przecież DRUTEX jest też naszym partnerem w Orlen Wyścigu Narodów, w którym startują najbardziej utalentowani młodzi kolarze na świecie – podkreśla Czesław Lang, organizator Tour de Pologne.

Nie tylko kolarstwo

DRUTEX to partner i sponsor wielu imprez sportowych, kulturalnych i naukowych. Od kilku lat angażuje się w Tour de Pologne, ale kolarstwo to nie wszystko. DRUTEX jest także sponsorem transmisji telewizyjnych meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Angażuje się także we wsparcie żużla. Od lat jest sponsorem zawodów Golden Boy Trophy, w którym startują najmłodsi adepci czarnego sportu z kilku europejskich krajów. DRUTEX wspiera także Motor Lublin, czyli aktualnego mistrza Polski, w barwach którego jeździ Bartosz Zmarzlik – wielokrotny mistrz świata.

***

O firmie DRUTEX

DRUTEX to polska firma z blisko 40-letnią historią, stworzona od podstaw przez Leszka Gierszewskiego. Obecnie to już marka o zasięgu globalnym, której produkty trafiają do ponad 40 krajów świata na wszystkich kontynentach. Każde okno, drzwi czy fasada powstają od podstaw, zawsze na indywidualne zamówienie. Czas ich realizacji należy do jednych z najkrótszych na europejskim rynku. DRUTEX w swojej – stale rozbudowywanej – ofercie ma okna PVC, aluminiowe i drewniane, drzwi PVC i aluminiowe oraz żaluzje i rolety fasadowe, a także fasady czy ogrody zimowe.