DRUTEX z kolejnym w kolekcji Diamentem Forbesa

Miesięcznik Forbes przygotował zestawienie najszybciej rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Jednym z nich jest DRUTEX SA. To kolejny Diament Forbesa w kolekcji firmy, będącej jednym z liderów europejskiego rynku stolarki okienno-drzwiowej. W tym roku DRUTEX zdobył też, po raz trzeci z rzędu, tytuł Najlepszego Pracodawcy w branży „Budownictwo”.

Po raz szesnasty, w porozumieniu z redakcją magazynu „Forbes”, analitycy firmy Dun & Bradstreet Poland opracowali zestawienie najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce. W tym gronie po raz kolejny znalazł się DRUTEX SA. Decydowała dynamika przychodów i zysku netto. DRUTEX znalazł się w kategorii przedsiębiorstw z obrotami przekraczającymi 200 milionów złotych rocznie.

W hotelu Radisson Blu w Sopocie odbyło się uroczyste spotkanie laureatów rankingu Diamenty Miesięcznika Forbes z województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W regionie DRUTEX jest liderem branży stolarki okienno-drzwiowej.

DRUTEX to obecnie marka o zasięgu globalnym. Produkty spółki trafiają do ponad 40 krajów, w tym, poza Europą, do tak odległych, jak USA, Meksyk, Chile czy Australia. Hale opuszcza codziennie do pięciu tysięcy okien, a każde jest „szyte na miarę”, na indywidualne zamówienie. Po całej Europie rozwozi je flota ponad 650 nowoczesnych pojazdów. To właśnie dzięki niej, a także nowoczesnemu zapleczu technologicznemu i niezależności produkcyjnej, DRUTEX oferuje dziś najkrótszy czas realizacji zamówień – 7 dni na terenie całej Europy.

Spółka co roku inwestuje setki milionów złotych w rozwój, tylko w 2023 było to 200 milionów. Park maszynowy to ścisła światowa czołówka w branży. Firma ma też własne laboratoria badawcze, które gwarantują najwyższą jakość produktów.

Sieć sprzedaży DRUTEX SA składa się z kilku tysięcy partnerów handlowych na świecie. Z myślą o jej rozwoju, a także chcąc bezpośrednio dotrzeć ze swoją ofertą do Klientów na całym świecie, spółka prowadzi szeroko zakrojoną inwestycję w branding i wyposażanie nowoczesnych showroomów zlokalizowanych w Polsce, ale również w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Stanach Zjednoczonych. Zostały zaprojektowane z myślą o prezentacji produktów DRUTEX w nowoczesny, elegancki, spójny stylistycznie i funkcjonalny sposób. Obecnie jest ich już ponad 100.

– Diamenty Forbesa potwierdzają naszą pozycję rynkową i siłę firmy jako stabilnego i odpowiedzialnego przedsiębiorstwa. Rozbudowujemy sieć sprzedaży i zwiększamy moce produkcyjne, bo tego oczekuje od nas rynek. DRUTEX od zawsze inwestuje w nowoczesność i zaawansowane rozwiązania technologiczne. Budujemy prestiż i rozpoznawalność marki na całym  świecie. Ta strategia procentuje – mówi Leszek Gierszewski, założyciel i prezes firmy DRUTEX SA.DRUTEX to przede wszystkim solidne fundamenty, a nie maszty. Firma od początku budowana jest tak, by była przygotowana także na trudniejsze czasy. Zatrudniamy blisko cztery tysiące pracowników i jesteśmy odpowiedzialni za nich i ich rodziny – zaznacza prezes.

Diament Forbesa, to niejedyne wyróżnienie dla bytowskiej spółki przyznawane przez ten prestiżowy magazyn. DRUTEX trzy razy z rzędu, także w tym roku, zdobył tytuł Najlepszego Pracodawcy w Polsce w kategorii „Budownictwo”.

***

DRUTEX to marka o znaczeniu i zasięgu globalnym. Eksportuje swoje wyroby do ponad 40 krajów na całym świecie, a sprzedaż zagraniczna to ponad 80 procent łącznych obrotów. DRUTEX blisko cztery dekady temu założył Leszek Gierszewski i wciąż kieruje firmą, konsekwentnie ją rozwijając. Sprzedaż dynamicznie rośnie w Europie i poza nią, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii. Codziennie w halach o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów powstaje do pięciu tysięcy okien. Produkowane są na miejscu od A do Z. Każde okno czy drzwi powstają na indywidualne zamówienie, dla konkretnego Klienta. Nic nie jest produkowane do magazynu, na zapas.