Elegancja zaklęta w kamieniu – drzwi AWIDOOR od AWILUX inspirowane kamiennym pięknem i trwałością

Luksusowe, ceramiczne wypełnienia drzwiowe inspirowane kamieniem, marmurem oraz bazaltem wpiszą się w wystrój eleganckich, a nawet ekstrawaganckich projektów, precyzyjnie dopasowując się do wymagań inwestorów i architektów. W trzech liniach stylistycznych z oferty AWILUX: STONE, CARRARA i BASALT, znajdziemy odpowiedzi na potrzeby współczesnego projektowania, które wychodzi poza schematy i ograniczenia.

Minerał pokrywający gorące jądro Ziemi i wydostający się na powierzchnię podczas erupcji wulkanu, który po ostygnięciu zamienia się w twardą skałę o szerokim zastosowaniu? A może szlachetna odmiana marmuru, której złoża znaleźć można w okolicy włoskiej miejscowości o tej samej nazwie? Produkty tworzone latami z naturalnych, kamiennych surowców powstałych w różnych zakątkach świata od zarania dziejów stanowią wysoce wartościowe przedmioty zachwycające trwałością, pięknem i niepowtarzalnym urokiem. Te same przymioty charakteryzują także inspirowane kamieniem wypełnienia drzwiowe w 3 liniach stylistycznych z kolekcji AVANGARDE od AWILUX.

Linia drzwi Basalt

Fot. AWILUX

Basalt, Carrara i Stone to nie tylko zaawansowane technologicznie rozwiązania drzwiowe, ale również hołd oddany naturze i pięknu kamienia naturalnego – wulkanicznej skale czy luksusowemu marmurowi. Nowe, prestiżowe wypełnienia z kolekcji drzwi wejściowych AVANGARDE od AWILUX dają wrażenie masywności i naturalności wejścia do domu. Te eleganckie rozwiązania dostępne są w kilku różnych modelach, nazwanych imionami greckich bogów.

STONE – kamienne wejście

Kamień – trwały, gładki i wyjątkowy surowiec budowlany i dekoracyjny – był bazą do stworzenia kolekcji STONE. Ta wyjątkowa linia stylistyczna drzwi wejściowych AWIDOOR łączy w sobie naturalny wygląd płyt kamiennych i funkcjonalność ceramicznej okładziny. Dzięki temu drzwi zachwycają wyglądem już od progu, szczególnie podkreślając wyjątkowy charakter futurystycznych i ekstrawaganckich domów. W linii STONE z kolekcji Awidoor AVANGARDE mamy do wyboru modele Apollo, Hermes, Ares, Atena i Hestia. Ich nazwy nawiązują do imion bogów, których możemy znaleźć w mitologii greckiej. A z czym kojarzy nam się mitologia? Oczywiście z uniwersalną klasyką, która nigdy się nie starzeje.

Linia drzwi STONE Fot. AWILUX

BASALT – skała z wulkanu

Bazalt to minerał, który pokrywa gorące jądro Ziemi, a wydostaje się na powierzchnię podczas erupcji wulkanu. Po ostygnięciu zamienia się w twardą skałę o szerokim zastosowaniu – najczęściej w budownictwie. Ta wulkaniczna skała stała się inspiracją do stworzenia drzwi wejściowych AWIDOOR BASALT. Estetyka tych wypełnień odzwierciedla siłę i moc natury – taką, jaką wyróżnia się bazalt. Rozwiązania przywołujące piękno bazaltu idealnie wpasują się w nowoczesne projekty –  w stylu minimalistycznym grając pierwsze skrzypce, natomiast w przypadku stylu industrialnego – nadając bryle budynku głębi i charakteru.

 

CARRARA – marmur karryjski

Inspiracją do stworzenia wypełnień CARRARA z linii drzwi AVANGARDE była szlachetna odmiana marmuru rodem z włoskiej Carrary. Ceramiczne wypełnienie, które nawiązuje do struktury tego marmuru, nadaje drzwiom wejściowym luksusowego charakteru. Dzięki nim już od samego progu można podkreślić wyjątkowość stylu, który wybierają inwestorzy inspirujący się pięknem marmuru. Drzwi z wypełnieniem CARARA sprawdzą się w nowoczesnych budynkach, których wejście będzie pełne luksusowego szyku.

Kamienne inspiracje drzwiowe w wersji premium

Oferta drzwi wejściowych AWIDOOR od AWILUX powstała w oparciu o realne potrzeby inwestorów – zarówno polskich, jak i zagranicznych. Szeroki wybór stylistyczny jest inspiracją dla architektów, a wysoka jakość wykonania sprawia, że zainspirowane mineralnym pięknem drzwi gwarantują wygodę użytkowania na lata. Drzwi aluminiowe z linii AVANGARDE o głębokości zabudowy 90 mm to wyjątkowe modele z kamiennymi wypełnieniami. W standardzie mają ukryte skrzydło od strony zewnętrznej, jednak za dodatkową opłatą możliwa jest również wersja obustronna. W podstawowym wyposażeniu wewnętrzna strona drzwi jest gładka, w kolorze białym lub antracytowym. Istnieje również możliwość zamontowania lustra po wewnętrznej stronie drzwi.

Nowe wypełnienia z linii AVANGARDE – Basalt, Carrara oraz Stone – to odpowiedź na zapotrzebowanie inwestorów na wysoce luksusowe i naturalne rozwiązania. Nowości w ofercie AWILUX to bardzo eleganckie, ceramiczne wypełnienia drzwiowe przywołujące estetykę masywnych płyt z kamienia, bazaltu lub marmuru. Dzięki nowym, ekskluzywnym drzwiom zarówno prestiżowe obiekty, jak i szykowne domy jedno- i wielorodzinne zyskają nie tylko bezpieczeństwo i wygodę, ale także elegancję i piękno czerpiące z natury.

Linia drzwi Carrara

Cena od: 12.750zł netto.

Dodatkowe informacje o firmie AWILUX:

AWILUX Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy Schüco. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne, a także wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem AWILUX Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. AWILUX Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów Schüco  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu AWILUX dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.