Hörmann Polska wśród liderów firm budowlanych 
Builder Awards 2023

Spółka Hörmann Polska została uhonorowana laurem Budowlanej Firmy Roku 2023, a jej prezes Krzysztof Horała zdobył tytuł Osobowości Branży. Redakcja i Rada Naukowa miesięcznika „Builder” po raz kolejny wyróżniła liderów i managerów branży budowlanej.

Builder Awards to doroczne nagrody, przyznawane przez redakcję miesięcznika „Builder”. Ich celem jest wyróżnienie liderów branży budowlanej i najlepszych managerów spośród przedstawicieli procesu inwestycyjnego, do których należą: inwestorzy publiczni i prywatni, deweloperzy, architekci i projektanci, wykonawcy, producenci oraz doradcy branżowi, a także firmy i organizacje wspierające branżę i działające na rzecz polskiego budownictwa, nauki i edukacji. Wyróżnienia posiadają ugruntowaną renomę i cieszą się uznaniem w środowisku budowlanym.

Kapituła Builder Awards za 2023 rok przyznała wyróżnienia 61 osobom oraz 53 firmom, w tym 2 stowarzyszeniom. Głównymi kryteriami jakimi kierowano się podczas wyboru laureatów były inwestowanie w zasoby ludzkie, innowacyjność oraz wdrażanie rozwiązań proekologicznych,
a także działalność oraz świadczenie usług na rzecz rozwoju budownictwa i tworzących je firm. Certyfikat Budowlanej Firmy Roku otrzymują te firmy, które wyróżniają się dynamicznym rozwojem i osiągają szczególną pozycję na rynku budowlanym w danym roku.

Firma Hörmann jest znanym europejskim producentem, który dysponuje bogatą ofertą dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, rolnictwa i branży logistycznej. Bacznie obserwując potrzeby rynku wynikające z konieczności poprawy bezpieczeństwa w miejscach publicznych, firma wprowadziła do swojej oferty systemy kontroli wjazdu, takie jak: słupki, szlabany, zapory drogowe i kolczatki. Najczęstszym sposobem ograniczania dostępu do stref śródmiejskich, obszarów użyteczności publicznej, terenów przemysłowych, biurowych oraz infrastruktury krytycznej jest stosowanie szlabanów i słupków.

Firma Hörmann oferuje zarówno słupki stałe, przenośne, jak i automatyczne oraz półautomatyczne, które można stosować w różnych konfiguracjach. Innym obszarem zainteresowań firmy Hörmann jest otoczenie domu. Wnikliwa analiza potrzeb konsumentów zaowocowała nowym kierunkiem rozwoju i wprowadzeniem do oferty praktycznych i trwałych metalowych domków ogrodowych, stojaków na drewno kominkowe oraz skrzyń na sprzęty używane w ogrodzie i wokół domu.

info@baubild.com

Wyróżnienie Osobowość Branży Budowlanej, redakcja i Rada Naukowa miesięcznika „Builder” przyznaje za efektywne zarządzanie, skuteczne poszerzanie potencjału i przewagi konkurencyjnej, jak również za przedsiębiorczość i intuicję biznesową oraz wspieranie istotnych
dla rozwoju branży inicjatyw.

– Wysoko cenimy sobie wyróżnienie Budowlanej Firmy Roku 2023 miesięcznika „Builder” zwłaszcza, że znaleźliśmy się w wyśmienitym towarzystwie wielu firm z branży budowlanej – mówi Krzysztof Horała, prezes Hörmann Polska – a ponieważ towarzystwo zobowiązuje, dlatego mamy świetną motywację do dalszego rozwoju.

Z pewnością to nie koniec innowacji od firmy Hörmann, jej wrażliwość na potrzeby rynku i ciągłe doskonalenie produktów, przyniosą niebawem nowe, ciekawe efekty.