Inspirujące tworzywo nowoczesnej architektury

Inwestorzy coraz częściej wybierają projekty funkcjonalnych, kompaktowych domów inspirowanych ponadczasowym stylem modernistycznym. Ich cechą rozpoznawczą są duże powierzchnie przeszkleń i subtelne ramy okienne. Nowoczesne systemy okienne Schüco z PVC-U pozwalają na swobodną realizację kreatywnych koncepcji architektonicznych. 

HE627

 Statystyki pokazują, że Polacy budują coraz mniejsze domy, ale mimo tego nadal chcą cieszyć się poczuciem wolności i swobody, jakie dają przestronne pomieszczenia budowane na otwartym planie. Dlatego tak dużą popularnością cieszą się nowoczesne budynki w stylu „stodoły” z pionowymi oknami sięgającymi od podłogi do sufitu czy też projekty z antresolą doświetloną wielkoformatowym przeszkleniem ściany szczytowej. Dostęp dużej dawki naturalnego światła i szerokie otwarcie wnętrz na otoczenie sprawia, że przestrzeń mieszkalna zyskuje nowy wymiar i wydaje się większa niż w rzeczywistości. Nowoczesne systemy z PVC-U zapewniają niemal nieograniczone możliwości realizacji wielkoformatowych okien o różnych kształtach i kolorach, które efektownie podkreślą nieszablonową architekturę budynku i pozwolą kreować jasne, przestronne wnętrza. 

Przekrój przez okno Schüco LivIng w wersji Viva Fot. Schüco

Klasyka w nowoczesnej formie

Okna z PVC-U są dziś zdecydowanie najczęstszym wyborem do domów jednorodzinnych, gdyż oferują bardzo elastyczne możliwości dopasowania do indywidualnych oczekiwań pod względem kształtu, koloru i parametrów technicznych. Dziś obowiązującym kierunkiem są duże, klarowne przeszklenia akcentujące kształt bryły budynku. Nowoczesne systemy z PVC-U pozwalają na realizację stabilnych i energooszczędnych okien sięgających niemal od podłogi do sufitu. Skrzydła w oknach LivIng mogą osiągać maksymalną wysokość nawet do 2,6 m, zapewniając doskonałe doświetlenie pomieszczeń. Dodatkowo dzięki zastosowaniu różnego rodzaju profili łączących i  dylatacyjnych można realizować duże wielodzielne konstrukcje złożone z elementów stałych i otwieranych. Trzy poziomy uszczelnień i dwukomorowe oszklenie o grubości nawet do 52 mm zapewniają doskonałą ochronę przed warunkami pogodowymi. Wszystko to przy niewielkiej standardowej szerokości czołowej złożenia ościeżnicy ze skrzydłem 120 mm. Nowoczesny efekt wizualny można podkreślić indywidualnie dobranym konturem profilu. Do wyboru jest minimalistyczna wersja Classic, subtelnie zaokrąglona Rondo oraz nowa, ćwierćzlicowana wersja Viva. Stolarce można ponadto nadać inny kolor od wewnątrz i od zewnątrz, wybierając z bogatej palety odcieni obejmujących między innymi modne odcienie szarości, metaliczne powłoki, folie wiernie imitujące różne gatunki drewna lub zewnętrzne nakładki aluminiowe.  

Hybrydowy system Schüco Symbiotic zapewnia transparentny efekt dzięki subtelnej konstrukcji Fot. Schüco

 Kreatywna fuzja aluminium i tworzywa

Zupełnie nowe horyzonty projektowania nowoczesnej architektury okiennej otwiera hybrydowy system Symbiotic. Zewnętrzna część profilu okiennego jest wykonana z aluminium, zaś wewnętrzna – z PVC-U. W ten sposób połączono optymalną stabilność i nowoczesny design konstrukcji aluminiowej z funkcjonalnością okien z tworzywa sztucznego. Okno Symbiotic zwraca uwagę ultranowoczesnym, transparentnym wyglądem dzięki zmniejszonej szerokości czołowej 110 mm i minimalistycznej, kanciastej geometrii profilu skrzydła. Designerskie rozwiązanie o niewielkiej głębokości zabudowy 74 mm umożliwia realizację okien jedno- i wielodzielnych, a także większych elementów w postaci efektownych pasm okiennych, które są wyznacznikiem stylu modernistycznego. Ponadto dzięki zlicowaniu szyb w polach stałych i ruchomych udało się osiągnąć purystyczny design stolarki w każdym detalu. Innowacyjny system Symbiotic to doskonała alternatywa dla okien aluminiowych czy PVC-U z aluminiowymi nakładkami. Zapewnia przy tym jeszcze bogatsze możliwości pod względem designu, gdyż okno może zostać od wewnątrz wykończone folią o indywidualnie wybranej kolorystyce i strukturze, zaś od zewnątrz – anodowane lub malowane proszkowo na dowolny odcień z palety RAL, podobnie jak ślusarka aluminiowa. 

 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl