Instalacje Nice w pięknym otoczeniu Bluewaters Island w Dubaju oraz osiedlu Mont d’Ehden nad jeziorem Genewskim w Szwajcarii

Systemy Nice do automatyzacji kontroli dostępu które są synonimem niezawodności i wysokiej wydajności, zostały wybrane do futurystycznego kompleksu mieszkaniowego w Dubaju. W rezydencji Mont d’Ehden nad jeziorem Genewskim w Szwajcarii zamontowane zostały urządzenia smart –  FIBARO  marki  Nice

Nice – międzynarodowy koncern z sektora Smart Home, Security, Home and Building Automation, instalując automatykę w kompleksie Bluewaters Island w awangardowym Dubaju, po raz kolejny potwierdza pozycję światowego lidera. 

Bluewaters Island to nowa, sztuczna wyspa na mapie Dubaju, oferująca mieszkańcom i turystom wiele doskonałej jakości możliwości, zarówno mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Znajdziemy tam ponad 200 miejsc noclegowych i rozrywkowych, z pięknymi, ulokowanymi na dużych wysokościach  panoramicznymi ogrodami. Centralnym punktem kompleksu jest najwyższy na świecie, ponad 250 metrowy diabelski młyn Ain Dubai, tzw. „Dubajskie Oko”, który ma stać się jedną z najbardziej znanych atrakcji turystycznych na świecie.

Lokalizacja rajskiej wyspy Bluewaters, naprzeciwko dubajskiej mariny i w pobliżu słynnej plaży Jumeira, oferuje zupełnie nowy i ekscytujący widok na całą zatokę Dubaju. Ta oaza spokoju wśród zgiełku miasta jest łatwo dostępna dzięki dobrze zorganizowanej sieci połączeń. Oprócz mostu pieszego i kolejki jednoszynowej, na wyspę w łatwy sposób można dostać się również samochodem, dzięki mostowi łączącemu kontynent z przestronnymi podziemnymi parkingami.

Nice został wybrany przez Meraas Group, właściciela projektu, oraz architekta – Woodsa Bagota,  jako idealny  partner  do implementacji  systemów zarządzania parkingami. Zainstalowany system składa się z około 40 jednostek M3BAR oraz systemów barierowych do kontroli dostępu, dostosowanych do specyficznych potrzeb tego niezwykłego kompleksu.

Oleg Zakharov, dyrektor generalny Nice Gulf, komentuje: “To dla nas zaszczyt być obecnym w kluczowych punktach miasta takiego jak Dubaj, który jest  symbolem awangardowej i futurystycznej wizji nowoczesnego miasta. Jest to potwierdzenie wiarygodności Nice, jako idealnego partnera dla dużych i złożonych projektów, przy realizacji których oczekuje się elastyczności wdrażanych rozwiązań, tak aby jak najlepiej dostosować je do potrzeb klienta”.

Szeroka gama NiceBar jest optymalnym rozwiązaniem do kontroli dostępu na parkingach, chodnikach czy osiedlach, nawet  tam, gdzie występuje duże natężeniu ruchu. Niezawodność,  wysoka wydajność, elegancki design w połączeniu z doskonałą jakością materiałów sprawiają, że rozwiązania Nice są jednoznaczne z wyborem największego komfortu i bezpieczeństwa. 

Automatyka serii NiceBar pozwala zarządzać ruchem w trybie inteligentnym: funkcja o nazwie  “Primary/Secondary System”, wraz z technologią wykrywania przeszkód,  gwarantuje użytkownikom  maksymalne bezpieczeństwo i wydajność pod względem kontroli dostępu. Gdy system nie jest używany, przechodzi w tryb gotowości, zmniejszając zużycie energii. Jednocześnie opcjonalne baterie umieszczone wewnątrz silników szlabanów, zapobiegają sytuacjom związanym z potencjalnym blackoutem.

Kolejną realizacją, w której wykorzystano produkty marki Nice, jest ekskluzywne osiedle Mont d’Ehden nad jeziorem Genewskim w Szwajcarii, którego budowa zakończyła się  czerwcu 2021 roku.
FIBARO wraz z partnerem, szwajcarską firmą Home Intelligence, zostało wybrane do realizacji instalacji smart home przez lokalnego dewelopera.

W każdym z 20 nowopowstałych domów został  zainstalowany system smart home FIBARO,
w którego skład wchodzą: 

  • centrala Home Center 3, dająca możliwość zawansowanego programowania automatyzacji, 
  • moduły regulujące natężenie światła Dimmer 2, pozwalające zdalnie przyciemniać
    i rozjaśniać oświetlenie, 
  • przełączniki Single Switch 2, pozwalające sterować urządzeniami elektrycznymi, oświetleniem, a nawet ogrzewaniem podłogowym, 
  • moduł do sterowania roletami zewnętrznymi – Roller Shutter 3. 

Dzięki zastosowaniu urządzeń FIBARO możliwe jest wygodne, zdalne sterowanie domem. Nowi mieszkańcy mogą także liczyć na realne oszczędności wynikające z lepszego zarządzania energią, dzięki stałej kontroli zużycia prądu. Ze względu na modułowy charakter systemu – w każdej chwili będzie można go rozbudować. Szeroki wachlarz zastosowań produktów pozwala na dostosowanie do zmieniających się potrzeb użytkowników i dodanie nowych funkcjonalności – np. w zakresie ochrony przed zalaniem, włamaniem, wykrywaniem dymu lub czadu.

Nice

Założona na początku lat 90. firma Nice jest światowym liderem sektora Smart Home, Security, Home and Building Automation, oferująca kompleksową gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu
i przemysłu. Nice wdraża strategiczny plan ekspansji i rozszerza portfolio oferowanych produktów i zintegrowanych platform. Firma pozostaje zaangażowana w oferowanie szerokiej gamy dostosowywalnych, przyjaznych dla użytkownika końcowego rozwiązań
i dąży do wzmocnienia ekspansji na rynkach o wysokim potencjale wzrostu, umacniając i odnawiając swoją markę, by konkurować w nowych segmentach rynku. Nice eksportuje swoje produkty, które łączą innowacyjność technologiczną i design do ponad 100 krajów.
www.niceforyou.com  

LinkedIn I Facebook I Twitter I Instagram
#nice #niceforyou #smarthome #homeautomation 

O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice – światowego sektorów Smart Home, Security, Home and Building Automation. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony.

www.nice.pl

O FIBARO

FIBARO to globalna marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się pod Poznaniem. Firma zatrudnia niemal 250 pracowników. Od lipca 2018 r. marka jest częścią Nice, globalnego lidera sektora Smart Home, Security, Home and Building Automation. Dzięki otwartości i kreatywności pracowników FIBARO, tworzymy łatwe w użyciu i niezawodne urządzenia, oprogramowanie oraz usługi, które ułatwiają życie ludzi, dbając o ich codzienny spokój i wygodę. 

www.fibaro.com