Krwiobus ponownie w DRUTEX

W piątek, 8 marca, DRUTEX, wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Jana Pawła II w Słupsku, po raz kolejny zorganizował akcję honorowego oddawania krwi na terenie firmy. Wzięło w niej udział około 50 pracowników, którzy oddali w sumie ponad 20 litrów krwi. Drużyna HDK w bytowskiej spółce liczy już kilkaset osób.

Włączając się w szczytną akcję propagowania HDK, DRUTEX po raz kolejny umożliwia pracownikom oddawanie krwi na miejscu, w mobilnym punkcie, tzw. krwiobusie. Podczas dotychczasowych sześciu, zainicjowanych w ubiegłym roku akcji, w sumie pracownicy bytowskiej firmy oddali  niemal 100 litrów krwi. Kolejne, najbliższe przyjazdy „krwiobusa”  zaplanowano na 12 kwietnia i 24 maja.

– Zainteresowanie udziałem w akcji wśród naszej załogi przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Stąd też decyzja o jej kontynuowaniu. DRUTEX od wielu lat jest zaangażowany w projekty CSR, ale w to szlachetne przedsięwzięcie włączają się bezpośrednio nasi pracownicy, przyczyniając się do ratowania zdrowia i życia potrzebujących. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni – powiedział Adam Leik, dyrektor ds. kadr w firmie DRUTEX.

Mobilny punkt poboru krwi podczas swoich wizyt rozpoczyna pracę o godzinie 10.00, a ostatnie osoby są zapisywane o 15.30. Wszystkim pracownikom, którzy zdecydują się na oddanie krwi wręczane są przez firmę vouchery zakupowe.

– Nasza współpraca z RCKiK im. Jana Pawła II w Słupsku rozpoczęła się już kilka lat temu, ale wcześniej sprowadzała się głównie do wspierania akcji promocyjnych. Teraz ma już inny wymiar. Jesteśmy bardzo dumni z naszych pracowników. Dziękuję im jednocześnie za wcześniejsze sugestie i podpowiedzi, które znacząco ułatwiają organizację tego przedsięwzięcia  dodaje A. Leik.

Mobilny punkt poboru krwi w firmie DRUTEX stacjonuje podczas akcji na parkingu obok hali produkcyjnej nr 17 przy ul. Lęborskiej w Bytowie.

***

DRUTEX to marka o znaczeniu i zasięgu globalnym. Eksportuje swoje wyroby do ponad 40 krajów na całym świecie, a sprzedaż zagraniczna to 80 procent łącznych obrotów. DRUTEX blisko cztery dekady temu założył Leszek Gierszewski i wciąż kieruje firmą, konsekwentnie ją rozwijając. Sprzedaż dynamicznie rośnie w Europie i poza nią, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii. Codziennie w halach o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów powstaje do siedmiu tysięcy okien. Produkowane są na miejscu od A do Z. Każde okno czy drzwi powstają na indywidualne zamówienie, dla konkretnego Klienta. Nic nie jest produkowane do magazynu, na zapas. Czas realizacji indywidualnego zamówienia na stolarkę PVC na terenie Europy wynosi do 7 dni, a aluminiową do 14. DRUTEX dysponuje własną flotą kilkuset nowoczesnych pojazdów.