MasterWin Plus od AWILUX EKOPRODUKTEM 2023

System okien aluminiowych MasterWin Plus firmy AWILUX został laureatem EKOPRODUKT 2023 programu IRBS. To wyróżnienie dla innowacyjnych i ekologicznych produktów, zorientowanych na potrzeby wymagającego konsumenta.

Podczas XXXIII Konwentu Stolarki VIP na zamku w Gniewie, odbyła się uroczysta gala, w trakcie której uhonorowano zwycięzców programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki (IRBS). Statuetki przyznawane były w kategoriach: „Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki”, „EkoProdukt”, „Rekomendowane Salony Stolarki”, „Projekt Roku” oraz „CSR – czyli społeczna odpowiedzialność biznesu”, odznaczając nowatorskie oraz ekologiczne produkty, rozwiązania, działania i firmy.

 

Jak wyjaśnia organizator z firmy Stolarka VIP, program IRBS wyróżnia te rozwiązania, które spełniają kryteria innowacyjności, ale często także wychodzą naprzeciw zmieniającym się czasom oraz informatyzacji, automatyzacji, ekologii, intuicyjności działań i potrzebom rynku w przypadku klientów biznesowych, jak i konsumentów.

AWILUX ekoproduktem

W kategorii „EKOPRODUKT”, tytuł otrzymały okna aluminiowe MasterWin Plus firmy AWILUX. Jest to system okienny przewidziany dla budynków niskoenergetycznych. Został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi trendami w zakresie energooszczędności, maksymalnego dostępu naturalnego światła, a także najwyższych parametrów bezpieczeństwa. W systemie MasterWin Plus głębokość zabudowy wynosi 97 mm, a maksymalne wymiary skrzydeł mogą wynieść nawet do 1700 mm szerokości lub 2800 mm wysokości. Współczynnik przenikania ciepła dla okna referencyjnego 1230×1480 mm wynosi Uw=0,76. System ma certyfikat budownictwa pasywnego Passive House. Jest wyjątkowo wszechstronny – szeroki zakres profili i ram, a także profili dodatkowych, które umożliwiają połączenie z systemami przesuwnymi, dzięki czemu można stworzyć jedyne w swoim rodzaju aranżacje. Dzięki aż czterem wariantom skrzydeł: Functional, Renesans, Deco i Hidden Vent, system ten można dopasować do wymagań każdego projektu. MasterWin Plus oferuje również bogaty wybór kolorów – paletę RAL, lakiery strukturalne, drewnopodobne i anodowane. Warto zaznaczyć, że okna aluminiowe MasterWin Plus możemy wybrać w wersji dwukolorowej – dopasowanej zarówno do fasady budynku, jak i wystroju wnętrza.  Ofertę doskonale uzupełnia szeroki wybór systemowych parapetów aluminiowych, a możliwość zastosowania rozwiązań antywłamaniowych do klasy RC2 zapewnia komfort, bezpieczeństwo oraz doskonałą energooszczędność.

Dodatkowe informacje o firmie AWILUX:

AWILUX Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy Schüco. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne, a także wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem AWILUX Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.: dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. AWILUX Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów Schüco  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu AWILUX dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.