Największy w Europie showroom DRUTEX w Hiszpanii

DRUTEX bardzo mocno akcentuje obecność na rynku hiszpańskim. Jeden z największych producentów okien i drzwi w Europie 23 lutego br. otworzył w Gandii, nieopodal Walencji, swój największy na Starym Kontynencie showroom o powierzchni 500 m2, a już 8 marca otwiera kolejny. Tym razem klienci będą mieli do dyspozycji 100 m2 w Cabo Roig.

DRUTEX od ub. roku intensywnie buduje sieć sprzedaży stolarki okienno-drzwiowej w Hiszpanii. W związku z tym otwiera na tamtejszym rynku nowoczesne ekspozycje swoich produktów, tzw. showroomy. Pierwszy oddany do użytku ma powierzchnię 500 m2 i są na niej prezentowane wszystkie oferowane systemy okien i drzwi z PVC, drewna i aluminium, w tym m.in. wielkogabarytowe drzwi trzpieniowe Pivot, rolety oraz żaluzje fasadowe, ogród zimowy i pergola.

Nowoczesne, światowej klasy produkty wymagają ekspozycji tej samej jakości, wymagają dedykowanych showroomów. Dzięki nim szersze grono klientów ma możliwość zapoznania się z bogatym portfolio stolarki okienno-drzwiowej, którą produkujemy od A do Z. Otwarty w Gandii showroom jest największym naszym obiektem tego typu w Europie. To krok milowy we wzmacnianiu obecności marki DRUTEX na Półwyspie Iberyjskimmówi Mariusz Szuturma dyrektor ds. handlowych na rynek hiszpański w firmie DRUTEX.

Otwarcie showroomu w Gandii zaszczyciła grupa ponad 120 osób, w której byli architekci, deweloperzy, dziennikarze oraz przedstawiciele lokalnego biznesu. Zaproszeni goście mieli okazję poznać funkcjonalność produktów DRUTEXu oraz systemy dedykowane na rynek hiszpański, takie jak np. system okienno-tarasowy z PVC Iglo Slide.

Z rozwojem sieci sprzedaży na rynku hiszpańskim wiąże się także udział DRUTEX SA w targach budowlanych – w Barcelonie i Madrycie. W ramach wdrażanej ekspansji międzynarodowej, spółka w br. zaprezentuje swoje produkty na 11 imprezach wystawienniczych na całym świecie.

DRUTEX, który oferuje 7 dniowy termin realizacji zamówień wraz z dostawą na terenie Europy, eksportuje swoje produkty do ponad 40 krajów. Sprzedaż zagraniczna stanowi ponad 80% jego przychodu.

***

DRUTEX to marka o znaczeniu i zasięgu globalnym. Eksportuje swoje wyroby do ponad 40 krajów na całym świecie, a sprzedaż zagraniczna to 80 procent łącznych obrotów. DRUTEX blisko cztery dekady temu założył Leszek Gierszewski i wciąż kieruje firmą, konsekwentnie ją rozwijając. Sprzedaż dynamicznie rośnie w Europie i poza nią, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii czy Nowej Zelandii. Codziennie w halach o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów powstaje do siedmiu tysięcy okien. Produkowane są na miejscu od A do Z. Każde okno czy drzwi powstają na indywidualne zamówienie, dla konkretnego Klienta. Nic nie jest produkowane do magazynu, na zapas. Czas realizacji indywidualnego zamówienia na stolarkę PVC na terenie Europy wynosi do 7 dni, a aluminiową do 14. DRUTEX dysponuje własną flotą kilkuset nowoczesnych pojazdów.