Nice Polska obchodzi jubileusz 25 lat na rynku polskim

„Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest obecnie światowym liderem sektorów Smart Home,  Security, Home and Building Automation, oferując szeroką gamę zintegrowanych rozwiązań.
Nice sprzedaje obecnie swoje produkty do ponad 100 krajów na 5 kontynentach. Polska jest jednym z głównych rynków, generując rokrocznie bardzo dobre wyniki finansowe. Na nasz sukces złożyło się wiele czynników. Przede wszystkim od samego początku oferowaliśmy włoskie, przemyślane pod względem technologicznym, bezpieczne produkty o nowoczesnym, przyjemnym dla oka designie. Jednak nie byłoby Nice na rynku, gdyby nie nasz wyjątkowy i kreatywny zespół długoletnich pracowników. To dzięki nim podbiliśmy polski rynek. Od 2018 roku rodzina Nice powiększyła się o polskie FIBARO. Teraz nasi rodacy stanowią aż 10% wszystkich pracowników Nice na całym świecie”
– mówi Adam Krużyński – Dyrektor Zarządzający Nice Polska i Prezes Zarządu FIBARO.

Polski oddział Nice powstał w 1996 roku. Był jedną z pierwszych zagranicznych filii włoskiego Nice. W okresie ponad 20-letniej obecności na polskim rynku oferowany przez firmę asortyment ewoluował od prostych rozwiązań do kompleksowej oferty uzupełniających się produktów.

Na przestrzeni lat Nice Polska został liderem rynkowym w segmencie automatyki dla domu i przemysłu, zwiększając znacząco świadomość marki wśród obecnych i przyszłych użytkowników oraz silnie rozbudowując sieć profesjonalnej dystrybucji, która składa się obecnie z ponad 1500 Partnerów Handlowych z obszaru całej Polski. Codzienne kontakty z nimi ułatwia centralna lokalizacja firmy w podwarszawskim Pruszkowie

Film z okazji 25-lecia przygotowany przez Nice Polska

Od blisko 15 lat Nice wspiera polski sport. Działania, które zrodziły się z pasji, dzisiaj stanowią przemyślaną i spójną strategię marketingową, która pozwala na zwiększenie świadomości marki wśród obecnych oraz przyszłych użytkowników produktów Nice, oraz daje marce bardzo duży zwrot reklamowy. W ostatnich latach Nice był m.in. sponsorem żużlowej reprezentacji Polski, sponsorem tytularnym rozgrywek 1 Ligi Żużlowej, czy oficjalnym partnerem rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy.

Nice wspierał również projekty muzyczne takich artystów jak: Agnieszka Chylińska, Manchester czy zespół Deeci Nicco. Swą markę promował podczas koncertów światowych gwiazd takich jak: Jennifer Lopez, Michael Bublé, Andrea Bocelli, Elton John, Guns N`Roses oraz Bryan Adams,
Il Divo, Justin Bieber, Bon Jovi, Pet Shop Boys, Rod Stewart.

Nice od wielu lat aktywnie wspiera lokalne społeczności – lokalne kluby sportowe, czy Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”.

Z okazji 25-lecia Nice Polska w roku 2021 prowadzi szereg konkursów zarówno dla klientów,
jak i firm współpracujących. 25 października zakończył się konkurs wspierający aktywność fizyczną – #nicesport25challenge. Trwa konkurs „5×500” przeznaczony dla właścicieli oraz pracowników współpracujących z Nice Polska przedsiębiorstw, które w roku 2021 dokonały zakupów i otrzymały fakturę od Nice Polska, w którym co miesiąc, kilku szczęśliwców wygrywa nagrody pieniężne. 25. dnia każdego miesiąca 2021 roku ogłaszane są promocje dla Partnerów Handlowych, dzięki czemu Klienci mogą kupić wybrane produkty w obniżonych cenach.

W pandemicznym 2020 roku swój jubileusz 10-lecia obchodziła również firma FIBARO, będąca od 2018 roku częścią Nice. Od start up’u założonego w blaszanym garażu zatrudniającego garstkę zapaleńców, przeobrazili się w firmę, którą tworzy ponad 250-osobowy zespół pracujący
w Wysogotowie i w Zielonej Górze. Przez 10 lat firmie udało się wprowadzić na rynek wiele rozwiązań, które realnie zmieniły życie wielu ludzi na całym świecie. Szturmem dostali się do globalnych gigantów technologicznych jak Google, Apple czy Amazon. Wyraźnie zaznaczyli obecność na wielu międzynarodowych imprezach, wspierali także przeróżne organizacje pozarządowe środkami finansowymi i pomocą rzeczową.

W dniach 8-10.10.2021 w Kołobrzegu została zorganizowana pierwsza impreza integracyjna  Nice Polska i FIBARO, w której udział wzięło niemal 230 osób – pracowników obydwu firm. Pobyt
w Kołobrzegu uatrakcyjniła wieczorna gala, którą uświetnili swoją obecnością założyciel i Prezes Nice – Lauro Buoro i Dyrektor Generalny Nice – Roberto Griffa. Podczas  gali nagrodzono wieloletnich pracowników obydwu firm. W części artystycznej wystąpili  Andrzej Krzywy i Margaret.

Wieczorna gala – na scenie od lewej: Adam Krużyński i Lauro Buoro oraz konferansjer

Jubilaci – pracownicy Nice Polska z 20-letnim stażem,
od lewej: Marcin Skrobisz, Jacek Kupski, Rafał Bartosiewicz, Grzegorz Jakóbczyk

„Jesteśmy dumni z niepodważalnych osiągnięć Nice, szczególnie w tak trudnym okresie, jaki wszyscy dziś przeżywamy. Siła dla osiągnięcia ambitnych celów tkwi w spójnym i dobrze zorganizowanym zespole. W Nice wierzymy, że tylko dzięki ludziom, możemy generować innowacje i naprawdę zmieniać rynek. W tym sensie Nice Polska jest jednym z naszych najbardziej błyskotliwych oddziałów. Cieszymy się, że możemy wspólnie podążać tą drogą świętując 25-lecie Nice i 10-lecie FIBARO w Polsce. Chciałbym podziękować wszystkim kolegom za ich wspólny, codzienny wysiłek w osiąganiu celów grupy” – deklaruje Lauro Buoro, 
Prezes i założyciel Nice.

Lauro Buoro – założyciel i Prezes Nice i Roberto Griffa – Dyrektor Generalny Nice

Pracownicy Nice Polska i FIBARO,

zdjęcie grupowe wykonane na zakończenie integracyjnej gry terenowej, plaża w Kołobrzegu.

Nice

Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest międzynarodowym liderem sektora Smart Home, Security, Home and Building Automation, oferująca kompleksową gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu. Nice wdraża strategiczny plan ekspansji i rozszerza portfolio oferowanych produktów i zintegrowanych platform. Firma pozostaje zaangażowana w oferowanie szerokiej gamy dostosowywalnych, przyjaznych dla użytkownika końcowego rozwiązań i dąży do wzmocnienia ekspansji na rynkach o wysokim potencjale wzrostu, umacniając i odnawiając swoją markę, by konkurować w nowych segmentach rynku. Nice przyczynia się do rozpowszechnienia na całym świecie idei Made in Italy, dzięki wysokiej jakości rozwiązaniom, które mądrze łączą technologię, wzornictwo, innowacje, łączność cyfrową i łatwość użytkowania. Każdego dnia Nice w swoich laboratoriach wykonuje testy, aby zapewnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wizja Nice „świat bez barier” i misja „ułatwiaj codzienne czynności” koncentruje się na ludziach, zaskakując ich możliwością zarządzania automatyką z maksymalną kontrolą, bezpieczeństwem i dopasowaniem do indywidualnych potrzeb. Nice docenia wartość zrównoważonego rozwoju, dostarczając rozwiązania optymalizujące zarządzanie oświetleniem naturalnym i ciepłem, a także systemy fotowoltaiczne.

www.niceforyou.com

O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice Group – silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 24 oddziały na całym świecie. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony.

www.nice.pl

O FIBARO

FIBARO to globalna marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się pod Poznaniem. Firma zatrudnia niemal 250 pracowników. Od lipca 2018 r. marka jest częścią grupy Nice. Dzięki otwartości i kreatywności pracowników FIBARO, tworzymy łatwe w użyciu i niezawodne urządzenia, oprogramowanie oraz usługi, które ułatwiają życie ludzi, dbając o ich codzienny spokój i wygodę.

www.fibaro.com