Nowe instalacje systemów parkingowych Nice w Polsc

Wśród wielu produktów oferowanych przez firmę Nice – globalnego lidera w sektorze Smart Home, Security oraz Home and Building Automation, znajdują się systemy parkingowe cieszące się dużą popularnością w Polsce. Jest to niezwykle ważne rozwiązanie w dzisiejszych czasach – gdy samochodów jest coraz więcej, a miejsc parkingowych nie przybywa. Systemy parkingowe to idealne rozwiązanie dla kontroli przejazdu i zarządzania dowolnej wielkości powierzchniami parkingowymi. Nice proponuje urządzenia innowacyjne, technologicznie zaawansowane i wielofunkcyjne w nowoczesnym designie wraz z oprogramowaniem i przejrzystym interfejsem dającym  możliwość indywidualnej konfiguracji.

Według danych ze sprzedaży Nice Polska – w ciągu ostatniego półrocza liczba realizacji zwiększyła się w porównaniu do lat ubiegłych o ponad 350%. Z 4-5 parkingów instalowanych co roku, liczba realizacji wzrosła obecnie do ponad 20.

Oto kilka wybranych realizacji z ostatnich miesięcy:

  • Hotel Mercure Białystok 
  • Ośrodek Wypoczynkowy Pod Szczelińcem
  • Base Camp Wrocław
  • Parking przy autostradzie A4 pod Bolesławcem 
  • Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie 
  • Oddział PKO i ZUS Proszowice 
  • Sun Logistics Park Stara Iwiczna 
  • Oddział ZUS Pruszków 
  • BaseCamp Katowice 

Doświadczenie Nice pokazuje, że systemy parkingowe pozwalają na osiągnięcie dodatkowych przychodów lub zwiększenie obecnych. Uszczelnienie parkingu za pomocą automatycznych urządzeń systemu parkingowego pozwala na zaawansowaną kontrolę ruchu kołowego w zarządzanym obiekcie. System parkingowy może być zastosowany zarówno na obiektach komercyjnych, użyteczności publicznej, jak również na parkingach prywatnych i biurowych.

Działanie Systemu Parkingowego nadzoruje centralny serwer. Funkcje poszczególnych urządzeń w systemie są kontrolowane przez system operacyjny Windows, co gwarantuje łatwość obsługi i konfiguracji dla użytkowników oraz większą stabilność funkcjonowania systemu. Na serwerze generowane są wszystkie dane dotyczące poprawności
pracy systemu, ilości wpuszczonych pojazdów, itp. Oprogramowanie to daje możliwość tworzenia raportów, np.: zdarzeń, zmiany czy awarii.

 
Realizacja:
BaseCamp Katowice

Urządzenia systemu parkingowego NicePark mogą być wykonane zarówno ze stali nierdzewnej, jak i ze stali ocynkowanej, lakierowanej  proszkowo. Takie wykonanie obudów zapewnia odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Modułowość poszczególnych elementów systemu parkingowego pozwala na dostosowanie funkcjonalności do potrzeb klienta.

 
Realizacja: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski – Warszawa

System NicePark może składać się z następujących elementów:

Kasa automatyczna APS NP – urządzenie przeznaczone do bezobsługowego pobierania opłat parkingowych,

Terminal wjazdowy TERM – IN BASIC – urządzenie przeznaczone do bezobsługowego wjazdu na parking, poprzez wydanie biletu z kodem kreskowym lub akceptację zbliżeniowej karty abonamentowej,

Terminal wyjazdowy TERM – OUT BASIC – urządzenie przeznaczone do bezobsługowego wyjazdu z parkingu, przy pomocy skanu biletu z kodem kreskowym lub za pomocą akceptacji zbliżeniowej karty abonamentowej.

 
Realizacja: PHU Jantart Gliwice

Bogata lista wyposażenia dodatkowego systemu parkingowego NicePark pozwala na dopasowanie go do potrzeb nawet najbardziej wymagających Klientów. Wśród proponowanych urządzeń znajdują się m.in.:

Moduł dalekiego zasięgu pozwalający na wjazd oraz wyjazd z parkingu przy pomocy kart lub tagów dalekiego zasięgu. Dzięki temu modułowi kierowca nie musi otwierać okna, wystarczy posiadać w pojeździe kartę lub naklejony tag na szybie.

Moduł rozpoznawania tablic rejestracyjnych, odczytujący tablice rejestracyjne na wjeździe i wyjeździe z parkingu. Moduł pozwala na rejestrację wjeżdżających pojazdów w systemie. W przypadku systemów biletowych dopisuje do biletu numer rejestracyjny.

Moduł interkomów do systemu parkingowego umożliwiający komunikację głosową z obsługą parkingu. W interkom mogą być wyposażone zarówno terminale przejazdowe, jak i kasy automatyczne.

Serwer systemu parkingowego wraz z oprogramowaniem do zarządzania i monitorowania urządzeń. Parametry komputera zależą od wielkości systemu parkingowego i zawsze dobierane są indywidualnie.


Realizacja: Galeria Wiatraczna – Warszawa

Najnowsze realizacje systemów parkingowych NicePark znajdują się na stronie: https://www.nice.pl/kategoria-realizacje/systemy-parkingowe

Nice

Założona na początku lat 90. firma Nice jest światowym liderem sektora Smart Home, Security, Home and Building Automation, oferującym kompleksową gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu. Oferuje również szeroką gamę inteligentnych i zintegrowanych urządzeń i systemów do zastosowań mieszkaniowych i komercyjnych z zakresu bezpieczeństwa i kontroli dostępu, sztucznej inteligencji (AI), zdrowia i wellness, zarządzania energią oraz sprzętem AV. Nice wdraża strategiczny plan ekspansji i rozszerza portfolio oferowanych produktów i zintegrowanych platform. Firma pozostaje zaangażowana w oferowanie szerokiej gamy dostosowywalnych, przyjaznych dla użytkownika końcowego rozwiązań i dąży do wzmocnienia ekspansji na rynkach o wysokim potencjale wzrostu, umacniając i odnawiając swoją markę, by konkurować w nowych segmentach rynku. Obecnie Nice może pochwalić się organizacją liczącą ponad 3000 profesjonalistów na pięciu kontynentach, a także 15 centrami badawczo-rozwojowymi i 14 zakładami obsługującymi partnerów i klientów w ponad 100 krajach na całym świecie. www.niceforyou.com

LinkedIn I Facebook I Twitter I Instagram
#nice #niceforyou #smarthome #homesecurity #homeautomation

O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice – światowego lidera sektorów Smart Home, Security, Home and Building Automation. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony. www.nice.pl