Nowość! Uwolnij przestrzeń – drzwi składano-przesuwne Schüco AS FD 75/90.HI

Nowy aluminiowy system składano-przesuwny Schüco AS FD 75/90.HI umożliwia realizację imponujących, transparentnych przeszkleń o szerokości nawet 9 metrów, które można płynnie złożyć w wąski pakiet. Innowacyjne rozwiązanie nie tylko pozwala na tworzenie najszerszych przejść na rynku, lecz także zapewnia niemal nieograniczoną swobodę projektową.

Drzwi składano-przesuwne Schüco AS FD  pozwalają uzyskać najszersze światło przejścia na rynku Fot. Schüco

  Wnętrze budynku i otoczenie zewnętrzne płynnie przenikają się ze sobą, a granice między salonem a ogrodem czy tarasem ulegają zupełnemu zatarciu. Nowy system składano-przesuwny pozwala stworzyć imponujący efekt powiększenia pomieszczeń o przestrzeń zewnętrzną. Dzięki bardzo wąskim, zlicowanym ramom i niemal niewidocznym szczelinom między skrzydłami tworzy transparentną, szklaną ścianę zapewniającą niemal nieograniczony widok i dostęp światła dziennego. Poszczególne skrzydła mogą mieć nawet 3,5 metra wysokości i 1,5 metra szerokości. W jednej ramie można zintegrować aż do 9 skrzydeł składano-przesuwnych, bez jakichkolwiek przeszkleń stałych! Innowacyjne rozwiązanie po otwarciu na pełną szerokość oferuje najszersze możliwe, niemal 100% światło przejścia i pozwala na idealne dopasowanie do potrzeb klienta dzięki szerokiej gamie ponad 60 typów otwierania.

Drzwi składano-przesuwne Schüco AS FD można złożyć do wewnątrz lub na zewnątrz Fot. Schüco

Do wewnątrz czy na zewnątrz?

Drzwi składano-przesuwne Schüco AS FD 75/90.HI można elastycznie dostosować do projektu wnętrza i indywidualnych oczekiwań użytkowników. Mogą być składane do wewnątrz lub na zewnątrz, w lewo lub w prawo, a także od środka, podobnie jak kurtyna. Pomimo dużych formatów przeszkleń konstrukcja drzwi jest bardzo łatwa i niemal bezgłośna w obsłudze. Bezpieczną i cichą pracę systemu zapewnia nowo opracowana technologia wózków jezdnych, które prowadzą pojedyncze skrzydła po solidnych, stalowych prowadnicach. Funkcjonalne rozwiązanie zapewnia dodatkowe, praktyczne opcje projektowe. Konstrukcja składano-przesuwna może być na przykład wyposażona w opcjonalne, wbudowane drzwi rozwierne. Dzięki temu w sezonie jesiennym nie trzeba zsuwać na bok wszystkich skrzydeł, lecz można szybko i wygodnie przejść przez tradycyjne drzwi balkonowe, oszczędzając w ten sposób cenną energię cieplną. 

Ekstremalnie mała widoczna szerokość profili (styk skrzydeł na zdjęciu zaledwie 90 mm) zapewnia transparentność i maksymalny dostęp naturalnego światła Fot. Schüco

 Niezwykły komfort i bezpieczeństwo

W zależności od przeznaczenia budynku, sytuacji projektowej i potrzeb związanych z efektywnością energetyczną można wybrać konstrukcję izolowaną cieplnie o głębokości zabudowy 75 mm Schüco AS FD 75 lub o wysokiej izolacyjności cieplnej i głębokości zabudowy 90 mm Schüco AS FD 90.HI o współczynniku przenikania ciepła Uw do 0,8 W/m2K oraz bardzo dobrej izolacyjności akustycznej Rw do 47 dB. Dostępne są ponadto trzy rodzaje progów o minimalnej wysokości 4, 15 lub 71 mm. Najniższy z nich stanowi doskonałe rozwiązanie dla architektury bez barier, gdyż mogą z niego bez problemu korzystać np. osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. Próg o wysokości 15 mm łączy bardzo dobrą przejezdność z optymalną szczelnością, zaś rozwiązanie 71 mm idealnie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest przede wszystkim maksymalna ochrona przed warunkami atmosferycznymi. W takim wykonaniu drzwi zapewniają najlepszą wodoszczelność w klasie E750, dzięki czemu tworzą skuteczną barierę przed zacinającym deszczem i wiatrem. Pomimo subtelnego, transparentnego wyglądu, systemowe rozwiązanie oferuje również odporność na włamanie w optymalnej klasie RC2, która jest honorowana przez towarzystwa ubezpieczeniowe. 

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad 

Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld zajmuje się projektowaniem i sprzedażą systemów okiennych, drzwiowych oraz fasadowych. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 6330 osób zatrudnionych na całym świecie. Oprócz innowacyjnych produktów znajdujących zastosowanie w budynkach mieszkaniowych i komercyjnych, firma specjalizująca się w technologii powłok budynków oferuje profesjonalne doradztwo i cyfrowe rozwiązania na każdym etapie procesu budowlanego – od wstępnej koncepcji i projektu aż po wykonawstwo i montaż. Z Schüco współpracuje 10000 producentów, 30000 biur architektonicznych oraz deweloperów i inwestorów na całym świecie. Założona w 1951 roku firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2021 roku obrót w wysokości 1,995 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl