Nowy plan inwestycyjny dla Sun Shading Solutions

Nice zapowiada dwucyfrową inwestycję dla nowej jednostki organizacyjnej Sun Shading Solutions

Nice, włoski międzynarodowy koncern z sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, ogłosił na najbliższe 3 lata inwestycję liczoną w milionach EURO, mającą na celu zwiększenie produktywności założonej w styczniu 2021 roku, nowej jednostki organizacyjnej – Sun Shading Solutions, która specjalizuje się w produkcji automatyki i pilotów do osłon przeciwsłonecznych. W jej skład  wchodzą 2 zakłady – w Oderzo (Włochy – siedziba centrali Nice) oraz Schlierbach (Niemcy – siedziba centrali elero – marki Nice).

Sprzedaż produktów oferowanych przez Sun Shading Solutions,  za którą odpowiada Enzo Viola, prezes elero, odnotowuje znaczny wzrost dzięki szybko rozwijającemu się rynkowi
i pozyskiwaniu wielu nowych klientów, co pozwoli osiągnąć solidne wyniki w 2021 roku.

Dzięki swojemu rozległemu doświadczeniu w tym sektorze i potwierdzeniu pozycji Nice jako wiodącego gracza, dywizja Sun Shading Solutions jest odpowiedzialna za wszystkie działania firmy Nice z zakresu osłon przeciwsłonecznych. Nice posiada szeroką ofertą wszystkich rodzajów napędów do rolet i markiz, począwszy od zastosowań zarówno na zewnątrz, jak i na elewacjach budynków.

W związku  z globalnymi trudnościami w dostawach surowców, przy jednoczesnym wzroście cen oraz w celu zaspokojenia rosnącego popytu i sprostania napiętym terminom dostaw, Sun Shading Solutions wdraża długoterminową strategię opartą na trzech filarach:

1) w bardzo krótkim okresie – w październiku 2021 r. – w zakładzie Schlierbach podwojona zostanie zdolność produkcyjna silników rurowych elero;

2) wykorzystując kompetencje dywizji Sun Shading Solutions, w najbliższych latach, aby skuteczniej i niezależnie od rynku globalnego odpowiadać na zapotrzebowanie, ważne komponenty będą produkowane w większym stopniu we własnym zakresie;

3) Sun Shading Solutions będzie w stanie zapewnić klientom większą dostępność produktów, dzięki efektywnemu pokryciu terytorialnemu punktów odbioru zamówionych towarów – na wszystkich najważniejszych rynkach.

„Jesteśmy przekonani, że połączenie know-how firmy elero w sektorze osłon przeciwsłonecznych z siłą globalnego gracza jakim jest Nice, stanowi ważny atut w naszym średnio i długoterminowym planie biznesowym. Operacja ta ma dla nas znaczenie  strategiczne, ponieważ przyczyni się do zapewnienia rozwoju, a jednocześnie przyspieszy nasze umacnianie się na rynku na poziomie międzynarodowym” – tak o nowej strategii i planie inwestycyjnym Sun Shading Solutions mówi Roberto Griffa, CEO  Nice.

Nice

Założona w 1993 r. włoska firma Nice jest międzynarodowym liderem sektora Home Automation, Home Security i Smart Home, oferując szeroką gamę zintegrowanych rozwiązań do automatyzacji bram wjazdowych, bram garażowych, osłon przeciwsłonecznych, systemów parkingowych, bezprzewodowych systemów alarmowych i systemów bezpieczeństwa dla domu i przemysłu. Nice sprzedaje swoje produkty do ponad 100 krajów i ma obecnie 24 oddziały na 5 kontynentach oraz 14 zakładów produkcyjnych i 13 ośrodków badawczo-rozwojowych. Z zatrudnionymi 2.300 pracownikami przyczynia się do rozpowszechnienia idei Made in Italy na całym świecie, dzięki wysokiej jakości rozwiązaniom, które mądrze łączą technologię, wzornictwo, innowacje, łączność cyfrową i łatwość użytkowania. Każdego dnia Nice w swoich laboratoriach wykonuje testy, aby zapewnić najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Wizja Nice „świat bez barier” i misja „ułatwiaj codzienne czynności” koncentruje się na ludziach, zaskakując ich możliwością zarządzania automatyką z maksymalną kontrolą, bezpieczeństwem i dopasowaniem do indywidualnych potrzeb. Nice docenia wartość zrównoważonego rozwoju, dostarczając rozwiązania optymalizujące zarządzanie oświetleniem naturalnym i ciepłem, a także systemy fotowoltaiczne.

www.niceforyou.com

O Nice Polska

Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice Group – silnej międzynarodowej grupy posiadającej obecnie 24 oddziały na całym świecie. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony.

www.nice.pl

O FIBARO

FIBARO to globalna marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się pod Poznaniem. Firma zatrudnia niemal 250 pracowników. Od lipca 2018 r. marka jest częścią grupy Nice. Dzięki otwartości i kreatywności pracowników FIBARO, tworzymy łatwe w użyciu i niezawodne urządzenia, oprogramowanie oraz usługi, które ułatwiają życie ludzi, dbając o ich codzienny spokój i wygodę.

www.fibaro.com