Otwórz salon szerzej na naturę

W tym roku w modnych aranżacjach wnętrz będzie dominować natura, obecna w kolorach ziemi, organicznych materiałach i soczystej roślinności. Ich nieodłącznym elementem są wielkoformatowe drzwi przesuwne, które zapewniają płynne przejście między domowym zaciszem i zewnętrznym otoczeniem. Panoramiczny system przesuwny Schüco AS PD 75.HI tworzy spektakularny efekt przenikania się przestrzeni mieszkalnej z naturalnym krajobrazem.

Rok 2024 upłynie pod znakiem obecności natury w domowych przestrzeniach. Poczucie ciepła, spokoju i przytulności mają zapewniać stonowane kolory ziemi – brązy, beże i zielenie, a także motywy botaniczne i floralne. Nieodłącznym elementem takich kompozycji jest żywa roślinność, np. w postaci wszechobecnych kwiatów doniczkowych. Właściciele domów jednorodzinnych mogą pozwolić sobie na przedłużenie takiego „naturalnego” wnętrza na przestrzeń ogrodu czy tarasu, stosując szerokie tarasowe drzwi przesuwne z zerowymi progami. Dostępna w trzech wariantach panoramiczna stolarka Schüco AS PD 75.HI z ekstremalnie wąskimi lub wręcz zabudowanymi w przegrodach ramami tworzy zapewnia efekt „szklanej ściany” złożonej nawet z czterech dowolnie konfigurowanych skrzydeł o maksymalnych wymiarach do 3500 mm szerokości i wysokości. Minimalistyczne rozwiązanie o klarownym designie sprawdzi się zarówno we wnętrzach naturalnych, rustykalnych, jak i inspirowanych stylem quiet luxury.

Zlicowana ościeżnica w drzwiach Schüco AS PD 75.HI może być zaprojektowana tak, że po zamknięciu skrzydła nawet pochwyt jest niewidoczny Fot. Schüco

Naturalne przedłużenie aranżacji

Panoramiczne przeszklenia przesuwne Schüco AS PD 75.HI zapewniają szerokie możliwości indywidualnego dopasowania do koncepcji wnętrza, przyzwyczajeń czy wymagań związanych z komfortem. W zależności od potrzeb można wybrać rozwiązanie Access Line z wąskimi ramami lub całkowicie ukrytymi – w wersji Design Line lub Performance Line. W pierwszym  przypadku klarowne linie profili tworzą idealną oprawę dla zielonych obrazów na zewnątrz, a w drugim są zabudowane w przegrodach, dzięki czemu drzwi zyskują wygląd szklanej ściany. Zlicowany z posadzką zerowy próg w wersji Access Line zapewnia przejście bez barier, co wiąże się nie tylko z wygodą, lecz także zupełnie nowymi możliwościami kreacji. Na przykład dobierając podobny kolor i wzór posadzki w salonie oraz okładziny na tarasie, można stworzyć efekt niewidocznego przejścia pomiędzy tymi dwoma strefami. Ponadto dzięki dynamicznej osłonie maskującej w pionowej ramie ościeżnicy nawet po otwarciu skrzydła jest ona całkowicie zlicowana ze ścianą, co zapewnia jeszcze większą spójność estetyczną i jest zgodne z wyznacznikami modnych wnętrz budowanych na bazie prostych linii. Jeszcze lepszy efekt zapewnia wersja Design Line, w której wszystkie elementy aluminiowej konstrukcji zostały ukryte w przegrodach budowlanych. Po bezgłośnym zamknięciu skrzydła nawet zintegrowany pochwyt chowa się w ościeżnicy. Jedynym akcentem wskazującym na obecność drzwi jest filigranowa pionowa strefa styku skrzydeł o szerokości 35 mm. Oprócz wersji manualnej dostępny jest także wariant z napędem automatycznym zapewniający maksymalną wygodę obsługi. Szerokie możliwości dopasowania uzupełnia bogata paleta kolorystyczna oraz możliwość zastosowania drewnianych okładzin od wewnątrz pomieszczenia w wersji Wood Design. Dębowe powierzchnie profili harmonijnie komponują się z aranżacjami opartymi na naturalnych materiałach.

Wnętrze łazienki z panoramicznymi drzwiami AS PD 75.HI ze zintegrowaną zewnętrzną osłoną Schüco AB ZDS Fot. Schüco

Wnętrze z zieloną perspektywą

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco AS PD 75.HI łączą imponujący wygląd całoszklanej konstrukcji z doskonałymi właściwościami związanymi z ochroną cieplną, odpornością na włamanie oraz akustyką. Na przykład konstrukcja o wymiarach 5 x 3 m w wersji Performance Line wyróżnia się doskonałym współczynnikiem przenikania ciepła Uw na poziomie nawet 0,82 W/m2K przy zastosowaniu szyby Ug = 0,5 W/m2K. Innowacyjne rozwiązania uszczelnienia skutecznie chronią przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zapewniają najwyższy możliwy poziom wodoszczelności w klasie E 1050. Oznacza to, że drzwi zachowują szczelność nawet przy opadach deszczu i wietrze o prędkości niemal 150 km/h, dzięki czemu mogą być  stosowane także w klimacie nadmorskim czy górskim. Rozwiązanie zapewnia ponadto doskonałą ochronę przed włamaniem w klasie nawet RC3. Natomiast drzwi w wersjach Access Line i Design Line o tych samych przykładowych wymiarach oferują optymalną wytrzymałość na włamanie na poziomie RC2 i ochronę cieplną w zakresie 0,84-0,86 W/m2K. Pomimo dużej powierzchni przeszkleń system Schüco AS PD 75.HI może również zapobiegać przegrzewaniu się pomieszczeń. Wystarczy wyposażyć go w estetycznie zintegrowane zewnętrzne przesłony przeciwsłoneczne Schüco AB ZDS. Dzięki zastosowaniu profili o jednakowej szerokości kaseta i prowadnice rolety tworzą spójną wizualnie całość z systemem przesuwnym. W ten sposób po otwarciu rolety pozostaje ona zupełnie niewidoczna. Automatycznie obsługiwane przesłony w połączeniu z drzwiami przesuwnymi z ukrytym napędem oferują nie tylko maksymalny komfort obsługi, ale także możliwość łączenia z systemem Smart Home, co otwiera przyszłościowe opcje zarządzania energią w budynku – z korzyścią dla portfela i środowiska.

Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl