Poznańska Sceneria – nowy standard życia w otoczeniu przyrody 

Poznań – jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się miast Polski – to tutaj powstało nowe osiedle Sceneria, gdzie mieszkańcy będą mogli cieszyć się wyjątkowym standardem życia w otoczeniu przyrody, a wszystko za sprawą luksusowych rozwiązań architektonicznych.

Osiedle Sceneria to zespół ośmiu budynków jednorodzinnych dwulokalowych w zabudowie szeregowej, położonych przy ul. Heleny Modrzejewskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie urokliwego Lasku Marcelińskiego. To unikalna propozycja dla osób, które chcą cieszyć się życiem w zaciszu natury, zachowując bliski dostęp do centrum miasta i jego udogodnień.

W pierwszym etapie kameralnej inwestycji powstały cztery budynki z ośmioma lokalami. Dwukondygnacyjne segmenty z garażem są idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują komfortowego domu ze starannie przemyślanym podziałem przestrzeni.

Jednym z wyróżniających się elementów osiedla Sceneria jest stolarka: bramy, okna oraz drzwi od renomowanego producenta, firmy WIŚNIOWSKI, które stanowią nie tylko integralną część architektury budynków, ale także podnoszą jakość życia mieszkańców.

Komfortowa lokalizacja

Zaledwie kilka lat temu profesor Sorbony Carlos Moreno stworzył koncepcję Miasta 15-minutowego, czyli przestrzeni miejskiej, w której wszystko jest na wyciągnięcie ręki. W myśl tej idei rearanżuje się największe światowe metropolie, pierwsze próby podjęła również Warszawa, dlaczego nie Poznań? W postcovidowych czasach Polacy oczekują od swojego miejsca zamieszkania nowej jakości, stawiając na inwestycje dostarczające wielu udogodnień. W codziennym pośpiechu chodzi o to, by do sklepu, lekarza, szkoły czy parku można było dotrzeć jak najszybciej, niekoniecznie samochodem – mówi Katarzyna Jąkała, Dyrektor Inwestycyjny.

Właśnie dlatego osiedle Sceneria oferuje wyjątkową lokalizację. W pobliżu znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, gabinety lekarskie czy placówki edukacyjne. Bliskie sąsiedztwo Lasku Marcelińskiego umożliwia relaks na łonie natury bez względu na porę roku.

Więcej niż mieszkanie 

Patronką ulicy, przy której powstało osiedle jest znakomita aktorka, która już za życia stała się legendą – Helena Modrzejewska. Na scenie wystąpiła około sześć tysięcy razy, wcielając się w ponad 260 ról. To jedna z najwybitniejszych postaci w historii polskiego teatru. Z wyrazami uznania dla kunsztu aktorskiego, a także z zachwytu nad naturalnym krajobrazem inwestycji osiedle otrzymało wdzięczną nazwę „Sceneria”. Ten projekt to nie tylko miejsce do mieszkania. Dźwięki lasu, szumiące korony drzew i wszechobecna zieleń są idealną perspektywą na spokojną codzienność.

***

O WIŚNIOWSKI

Firma WIŚNIOWSKI to lider rynku bram, okien, drzwi i ogrodzeń, który od 34 lat wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów. W 1989 roku – właściciel i założyciel firmy – Andrzej Wiśniowski stworzył koncepcję polskiej automatycznej bramy garażowej, urzeczywistniając wizję o technologicznej rewolucji w branży budowlanej. Od tamtej pory niegasnąca tendencja dynamicznego wzrostu firmy sprawiła, że dzisiaj produkty marki obecne są w ponad 30 krajach na całym świecie, a przedsiębiorstwo rozciągające się na 40 ha powierzchni zatrudnia ponad 2200 pracowników – najlepszych ekspertów z branży, pionierów polskiej automatyzacji i robotyzacji w duchu przemysłu 4.0. Najnowocześniejsze w Europie linie technologiczne marki WIŚNIOWSKI o łącznej długości 4000 m dają gwarancję 100% powtarzalności produkcji.