Renowacja drzwi drewnianych w prawdziwej Klinice Drzwi CAL

Upływający czas jest nieubłagany zarówno w stosunku do człowieka, jak i do otaczających go przedmiotów. Jednak o ile ludzie coraz częściej walczą z upływem czasu różnorodnymi domowymi lub profesjonalnymi zabiegami, o tyle zużyte przedmioty nadal wyrzucamy. A co gdyby okazało się, że dużą część z nich da się odnowić? Na przykład Wasze wieloletnie, drewniane drzwi zewnętrzne? Zainteresowani? Zapraszam do lektury!

Akcja – renowacja drzwi, czyli wcale nie taki nowy ekotrend

Mimo, iż odnawianie starych przedmiotów to nadal nisza, to jednak z roku na rok interesuje się nią coraz większe grono ludzi. Wraz ze wzrostem świadomości ekologicznej coraz więcej osób dwa razy zastanawia się zanim wyrzuci starą komodę na śmietnik lub zmieni telefon na nowy model. Odnowić lub naprawić można praktycznie każdy przedmiot. Nie inaczej jest z drewnianymi drzwiami zewnętrznymi. Co zyskujemy odnawiając stare drzwi wejściowe? Przede wszystkim ratujemy niejako przyjaciela od zapomnienia. Dobre drzwi drewniane potrafią wiernie służyć nawet ponad 20 lat, co oznacza, że przeszli przez nie Twoi rodzice, Ty, a może nawet już Twoje dzieci. Jeśli poddamy je renowacji mogą przez nie przejść nawet Twoje wnuki i prawnuki. Piękna wizja, prawda?

Renowacja starych drzwi – dużo zyskujesz, nic nie tracisz

Jakie jeszcze zalety ma odnawianie drzwi?

  1. Oszczędzasz na ich wymianie na nowy model
  2. Przywracasz im szczelność i funkcjonalność – więcej ciepła zostaje w domu, a więc więcej pieniędzy na zostaje na Twoim koncie
  3. Możesz dokonać ich kompletnej przemiany, np. poprzez zmianę koloru na aktualnie modny lub pasujący do nowej elewacji
  4. Odnawianie drzwi drewnianych nie wymaga prac w przedsionku, a więc obędzie się bez dodatkowych prac wewnątrz i wydatków
  5. Dbasz o Matkę Ziemię nie produkując nowych odpadów w myśl zasady: naprawiaj, nie wyrzucaj!

Wady? My nie widzimy 😉

Odnawianie starych drzwi z szybą – czy to możliwe?

Moda na szklane modele drzwi nie przemija chyba odkąd wymyślono szyby. Rozwiązanie to niesie za sobą wiele zalet, takich jak naturalne doświetlenie przedsionka czy możliwość upiększenia skrzydła dzięki mieniącemu się witrażowi. Stąd dostajemy pytania czy szklenie w drzwiach wyklucza ich renowację? Odpowiedź brzmi: Oczywiście, że nie! Renowacja drzwi z szybą jest trochę bardziej skomplikowana i wymaga dodatkowych czynności, jednak absolutnie jest możliwa. W Klinice Drzwi CAL jesteśmy w stanie przywrócić świetność wszystkim produktom, które opuściły naszą fabrykę.

Odnawianie drzwi drewnianych, a metalowych

Czy wiecie jaką przewagę mają drewniane drzwi zewnętrze nad wszystkimi innymi? Jest nią właśnie możliwość ich renowacji i przywrócenia po latach do pierwotnego stanu. Nie jest to możliwe ani dla drzwi PVC, ani stalowych, ani aluminiowych. Wszystkie zadrapania, otarcia czy wgniecenia zostają w nich na zawsze. Natomiast w przypadku drzwi drewnianych część usterek jesteśmy w stanie naprawić nawet samodzielnie. Więcej o tym dlaczego drzwi drewniane mogą być poddane odnowieniu, a inne nie, przeczytasz tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/blog/drzwi-fornirowane-czy-warto-na-nie-postawic/ .

 

 

Odnawianie starych drzwi – czy mogę zrobić to samodzielnie?

O tym, że samodzielne odnawianie mebli to nie tylko tani sposób na odświeżenie aranżacji wnętrza, ale może być także świetna zabawa chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Meble z okresu PRLu, zarówno te stare jak i odnowione, potrafią obecnie osiągać zawrotne ceny, a hobbystów renowatorów przybywa w równie zawrotnym tempie. Czy odnawianie drzwi zewnętrznych może być równie świetną zabawą co odnawianie mebli?

Owszem może, ale trzeba pamiętać, że w Internecie i gazetach widzimy tylko zachwycający efekt końcowy prac renowacyjnych, a nie widzimy tego, że są to prace precyzyjne, wymagające skupienia, cierpliwości, czasu, zdolności manualnych, ale także odpowiednich sprzętów. Jeśli posiadamy wszystkie te elementy, możemy pokusić się o samodzielne odnowienie starych drzwi. Jakie prace możecie wykonać sami? Teoretycznie przy posiadaniu odpowiedniego sprzętu (m.in. szlifierki, wałków, nożyka do papieru, stojaka tzw. koziołka) tak. Przy jego braku lub braku odpowiednich umiejętności lepiej zostawić to fachowcom z Kliniki Drzwi CAL, którzy z pełnym profesjonalizmem i starannością odświeżą lub wręcz odmienią oblicze Twoich drzwi. Samodzielnie bez większych problemów można dokonać regulacji zawiasów (jak to zrobić przeczytasz tutaj: https://www.drzwi-cal.pl/blog/jak-wyregulowac-zawiasy-drzwi-zewnetrznych/ ), wymiany uszczelek czy zamalowania niewielkich obtarć powłoki lakierniczej.

 

 

Klinika Drzwi CAL – na czym to polega?

Lifting drzwi, nawet w fabryce, to wcale nie taka prosta sprawa jak się wydaje. W końcu musimy odesłać skrzydło do fabryki (ościeżnica nie ulega demontażowi i jest odnawiania przez właściciela zgodnie ze wskazówkami od CAL). Jak więc mamy zamknąć dom na noc lub podczas naszej nieobecności? Przecież nie zabijemy na czas naprawy wejścia płytą…? W CAL nie musisz się o to martwić – nawet nie w cenie usługi, a gratis, w otrzymasz od CAL skrzydło zastępcze na czas renowacji w Klinice (dotyczy przede wszystkim drzwi o standardowym wymiarze).

Ile kosztuje profesjonalne odnawianie drzwi zewnętrznych w naszej Klinice? Koszt zależy od stanu sfatygowania skrzydła i za każdym razem wyceniany jest indywidualnie. Być może nie będzie nawet konieczności wysyłki skrzydła do fabryki, a naprawę będzie mógł wykonać nasz mobilny serwis działający na terenie całej Polski? Wyślij swoje zgłoszenie na maila: klinika@drzwi-cal.pl, najlepiej z kompletem podstawowych informacji tj. Twój numer zamówienia (ewentualnie rok produkcji drzwi i ich model), opisz nam wstępnie stan swoich drzwi, a także dodaj w załączniku szczegółowe zdjęcia (drzwi z elewacją, samych drzwi, stanu powłoki, zdjęcie etykiety lub karty gwarancyjnej jeśli je posiadasz), a także dane kontaktowe do siebie (w tym numer telefonu), byśmy mogli się z Tobą skontaktować.

Drzwi CAL to firma z ponad 35-letnim doświadczeniem w produkcji drzwi. Bierzemy odpowiedzialność za nasz produkt oraz Matkę Ziemię od rozcięcia kłody do produkcji, aż po zapobieganie generowaniu nowych odpadów dzięki Klinice Drzwi CAL. Pamiętaj, że Twoje drzwi to nie tylko produkt, ale także świadek historii Twojego domu. Warto o niego zadbać w potrzebie. Gwarantujemy, że odnowione w Klinice Drzwi CAL skrzydło będzie wiernie służyło przez  kolejne długie lata.

 

Autorka: Natalia Kiler, technolożka CAL prawdziwe drzwi