Srebro dla zakładu Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej!

Zakład Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej przeszedł pomyślnie audyt Saint-Gobain WCM SILVER Award. Tym samym polski oddział globalnej marki stał się drugim zakładem Glass ze statusem SILVER w Europie i siódmym na świecie.

Audyt WCM (World Class Manufacturing) obejmuje techniczne, jak i zarządcze obszary funkcjonowania przedsiębiorstwa. Oceniane są narzędzia wykorzystywane w procesach produkcyjnych, a także implementacja poszczególnych rozwiązań przez kierownictwo oraz pracowników. W trakcie audytu WCM ewaluacji podlega nie tylko logistyka, koszty, wydajność czy jakość produkcji, ale również bezpieczeństwo pracowników, kultura organizacyjna, wpływ zakładu na środowisko czy zaangażowanie zespołów.

Zakład Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej. Fot. Saint-Gobain Glass

Zakłady, które wdrażają WCM, poddawane są rygorystycznemu procesowi certyfikacji na trzech poziomach: brązowym, srebrnym, złotym. Srebrny certyfikat, którym może szczycić się zakład Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej oznacza, że działa on w duchu innowacyjności, zgodnie z wymaganiami WCM, stale doskonaląc stosowane rozwiązania.

– „Co jutro mogę zrobić lepiej, sprawniej, wydajniej, oszczędniej, łatwiej itd.” – tego typu pytania zadają sobie każdego dnia przedsiębiorstwa, które w dynamicznie zmieniającym się świecie chcą spełniać najwyższe standardy produkcyjne, serwisowe, jakościowe i środowiskowe. W Saint-Gobain Glass stale usprawniamy zarówno produkcję, jak i sposób organizacji pracy, z myślą o satysfakcji naszych pracowników, komforcie klientów oraz z troską o planetę. Cieszę się, że atmosfera pracy, którą tworzą nasi pracownicy, sprzyja powstawaniu innowacji i ciągłemu poszukiwaniu rozwoju. Praca i wysiłek włożony w proces doskonalenia, zostały docenione i wyróżnione Srebrnym Certyfikatem WCM, co jest niezwykle cennym dla nas uhonorowaniem zaangażowania i wytrwałości w dążeniu do doskonałości – mówi Rafał Jurczyk, Dyrektor Generalny Saint-Gobain Glass & Glassolutions.

Usine Saint Gobain Glass de Dąbrowa Gornicza, Pologne

Zakład Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej. Fot. Saint-Gobain Glass

Srebro dla Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej to 51 nagroda Saint-Gobain WCM SILVER przyznana Grupie Saint-Gobain. Ocenie podlegały między innymi takie kryteria, jak wizja i organizacja firmy, plan rozwoju firmy i oferowanych produktów, wydajność przemysłowa, kontrola jakości i procesu, zorientowanie na klienta i serwis, zdrowie i bezpieczeństwo pracowników oraz zapobieganie ryzykom przemysłowym, wpływ na środowisko, zarządzanie miejscem pracy czy rozwój i zaangażowanie pracowników. Łącznie kategorii było 19.

Nagroda WCM SILVER to sukces wszystkich pracowników polskiego oddziału Saint-Gobain Glass, którzy każdego dnia tworzą lepsze jutro i działają zgodnie z duchem doskonałości operacyjnej. Profesjonalizm, motywacja, kreatywność oraz chęć nieustannego poszerzania własnych horyzontów, to cechy wyróżniające naszych pracowników, ale i wartości podkreślane przez audytorów – mówi Piotr Łamacz, Kierownik ds. Doskonałości Operacyjnej w Saint-Gobain Glass. – Status SILVER jest potwierdzeniem, że nasze procesy mamy pod kontrolą i konsekwentnie pracujemy nad ciągłą poprawą naszej efektywności.

– Wyróżnienie zakładu Glass w Dąbrowie Górniczej jest niewątpliwym powodem do dumy dla całej Grupy Saint-Gobain w Polsce. Do tej pory tylko jeden zakład Glass w Europie – Eggborough w Anglii, mógł pochwalić się statusem SILVER w ramach programu World Class Manufacturing. To wyróżnienie pokazuje, że każdego dnia stawiamy na efektywność procesów i jakość oferowanych rozwiązań, co jest realizowane przy pełnym i stałym zaangażowaniu naszych zespołów. Robimy to, dbając o satysfakcję klientów, którzy zyskują pewność, że nasze procesy są w pełni monitorowane i ulepszane zgodnie z ideą ciągłego doskonalenia. Gratuluję zespołowi Saint-Gobain Glass z Dąbrowy Górniczej tego osiągnięcia! – podsumowuje Joanna Czynsz-Piechowiak, CEO Grupy Saint-Gobain w Polsce i w Ukrainie.

Zakład Saint-Gobain Glass w Dąbrowie Górniczej. Fot. Saint-Gobain Glass

O SAINT-GOBAIN

Saint-Gobain, światowy lider w dziedzinie lekkiego i zrównoważonego budownictwa, tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały oraz usługi dla rynku budowlanego i przemysłowego. Zintegrowane rozwiązania w zakresie renowacji budynków publicznych i prywatnych, lekkiego budownictwa oraz dekarbonizacji budownictwa i przemysłu są opracowywane w procesie ciągłej innowacji i zapewniają zrównoważony rozwój i efektywność. Zobowiązanie Grupy wyrażone jest w jej celu nadrzędnym: “MAKING THE WORLD A BETTER HOME”.

Wartość sprzedaży w 2022 roku: 51,2 mld EUR.

168 000 pracowników w 75 krajach

Firma podjęła zobowiązanie do osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku.

Więcej informacji o Saint-Gobain można znaleźć na naszej stronie: www.saint-gobain.pl