Tremco illbruck z nagrodą na VIII Międzynarodowym Forum Stolarki

Warszawa, 28 września 2023 r. – Tremco illbruck, firma z ponad 60-letnim doświadczeniem w klejeniu i uszczelnianiu złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym, otrzymała na VIII Międzynarodowym Forum Stolarki nagrodę w konkursie „Złota 15”. Jest to niezależne wyróżnienie przyznawane przez Stolarka VIP zagranicznym firmom, które w ostatnich 25 latach miały największy wpływ na rozwój polskiej stolarki.

VIII Międzynarodowe Forum Stolarki organizowane przez Stolarka VIP odbyło się w dniach 20–21 września w Ołtarzewie koło Warszawy. Podczas dwudniowej konferencji branżowej ogłoszono wyniki plebiscytu „Złota 15 zagranicznych firm”. Wyróżnienia, m.in. dla dostawców maszyn, urządzeń, systemów, komponentów i akcesoriów, przyznano na podstawie anonimowej ankiety branżowej, w której uczestniczyło 330 użytkowników – producentów, dystrybutorów, przedstawicieli salonów stolarki i mediów.

Firma Tremco illbruck została nagrodzona w konkursie „Złota 15 zagranicznych firm” w kategorii „Chemia budowlana, systemy montażowe do okien, drzwi i fasad”. W uzasadnieniu tego wyróżnienia podkreślono, że jest ono wyrazem uznania dla „wyjątkowych zasług poniesionych na rzecz rozwoju polskiej branży stolarki otworowej ostatnich dekad, w tym w szczególności za innowacyjne rozwiązania produktowe, najlepszy know-how, innowacyjny marketing i najlepsze praktyki biznesowe, które pozwoliły polskim producentom okien na dynamiczny rozwój i podbój wielu rynków Europy i świata”.

Nagrodę dla firmy Tremco illbruck odebrali Mariusz Palenica, dyrektor zarządzający Tremco illbruck Sp. z o.o. i Łukasz Augustyniak, Product & Marketing Manager marki illbruck.

Wyróżnienie w plebiscycie Stolarka VIP ma dla nas szczególną wagę, ponieważ wynika z opinii i wskazań klientów – firm, które współpracują lub mają doświadczenia ze współpracy z wieloma firmami. Staramy się, aby okna i fasady w zakresie uszczelnienia były montowane prawidłowo, a klienci uzyskiwali od nas najlepsze możliwe wsparcie stosując coraz nowocześniejsze technologie,” – powiedział Mariusz Palenica, dyrektor zarządzający Tremco illbruck Sp. z o.o.

Ta nagroda cieszy nas szczególnie, ponieważ została przyznana w niezależnym głosowaniu osób z branży. Bardzo za nią dziękujemy, stanowi dla nas silną motywację do dalszej intensywnej współpracy z naszymi partnerami rynkowymi na rzecz rozwoju polskiej branży stolarki,” – dodał Łukasz Augustyniak, Product & Marketing Manager marki illbruck.

Jak podkreślają organizatorzy plebiscytu, około 80% wsadu w produkowanych w Polsce oknach, fasadach, drzwiach czy technikach osłonowych pochodzi z zagranicznych komponentów, produkowanych na zagranicznych systemach, maszynach, szybach i wielu elementach składowych.

Bez tego nigdy polscy producenci okien, drzwi, bram, rolet nie odnieśliby tak spektakularnych sukcesów i to właśnie dzięki temu najlepsza stolarka produkowana jest właśnie w Polsce, a w konsekwencji jesteśmy eksporterem nr 1,” – wyjaśnił Grzegorz Cendrowski, prezes Stolarka VIP.

illbruck to marka z ponad 60-letnim doświadczeniem w klejeniu i uszczelnianiu złączy okien, drzwi i fasad w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Jako europejski producent o zasięgu światowym firma tworzy standardy, wprowadzając oryginalne technologie montażowe. illbruck oferuje kompletne rozwiązania systemowe będące odpowiedzią na niemal każdą sytuację montażową, w tym pierwszy, kompletny system montażu trójwarstwowego w świetle muru „i3”, z 10-letnią gwarancją. Wyroby tej marki są bezpieczne dla użytkowników i środowiska, a ich skuteczność potwierdzają niezależne badania. Firma illbruck jest liderem na polskim rynku w zakresie doradztwa technicznego, m.in. oferuje nieodpłatne wsparcie techniczne na budowie dla uczestników programu partnerskiego „Ambasador Dobrego Montażu Okien”.

Tremco illbruck jest częścią Tremco CPG, regionalnego oddziału RPM International Inc., który łączy czołowe marki produktów budowlanych w Europie, takie jak illbruck, Flowcrete, Nullifire, Tremco, Vandex, Dryvit i Nudura. Firma zatrudnia ponad 1400 osób w Europie oraz ponad 6500 osób na całym świecie i produkuje wysokiej jakości, specjalistyczne materiały budowlane, odpowiadające na złożone wymagania współczesnego budownictwa takie, jak trwałość, energooszczędność, zrównoważony rozwój. Marki skupione w Tremco CPG zaspokajają różnorodne potrzeby budowlane, od uszczelniania, klejenia i termoizolacji, po posadzki żywiczne, ochronę przeciwpożarową, hydroizolacje, systemy do budowy ścian oraz systemy dachowe.

RPM International Inc. to jedna z wiodących na świecie firm oferujących produkty budowlane dla odbiorców komercyjnych i indywidualnych, z siedzibą w Medinie, w stanie Ohio, w USA.