VELUX Budowlaną Marką Roku 2024

Firma VELUX Polska otrzymała tytuł Srebrnej Budowlanej Marki Roku 2024 w kategorii okna dachowe. To prestiżowe wyróżnienie przyznano w oparciu o wskazania przez wykonawców, najlepszych materiałów budowlanych. Nagrodę w imieniu VELUX Polska odebrała Aleksandra Stępniak, Public Affairs Manager.

Gala Budowlana Marka Roku 2024, 5 czerwca 2024
Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Ranking Budowlana Marka Roku to klasyfikacja kilkudziesięciu kategorii materiałów budowlanych oraz firm generalnego wykonawstwa i dystrybutorów działających na krajowym rynku oraz w kategorii mediów. Ranking tworzony jest od 2004 roku przez firmę ASM Research Solutions Strategy na podstawie ogólnopolskich badań rynkowych przeprowadzonych pośród kilku tysięcy firm wykonawczych.

Gala Budowlana Marka Roku 2024, 5 czerwca 2024 Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

W kategorii materiałów budowlanych fachowcy wskazują marki charakteryzujące się najwyższą jakością, najlepszym stosunkiem jakości do ceny oraz najczęstszym wykorzystaniem. Badania te pozwalają zgłębić realną sytuację na rynku oraz zrozumieć układ sił w określonym czasie. Poprzez angażowanie Wykonawców w ogólnokrajowe badanie Budowlana Marka Roku, można poznać cenne opinie od specjalistów, którzy na co dzień pracują z materiałami budowlanymi.

Wyróżnienie Budowlana Marka Roku jest przyznawane na podstawie przeprowadzonych badań i wyłania marki, cieszące się największym zaufaniem wśród fachowców. Dla VELUX Polska, otrzymanie tego tytułu świadczy, że wartości jakimi kierujemy się w firmie doceniane są przez naszych partnerów biznesowych. Działamy w interesie wszystkich interesariuszy od właścicieli domów przez projektantów po dekarzy i dystrybutorów. Wszyscy darzą nas zaufaniem co do jakości naszych produktów, fachowego doradztwa czy wsparcia technicznego. Dla VELUX to właśnie zdobycie zaufania jest miarą osiągniętego sukcesu

– podkreśla Aleksandra Stępniak, Public Affairs Manager, VELUX Polska.
Joanna Florczak-Czujwid, Aleksandra Stępniak i Małgorzata Walczak-Gomuła Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

W 2024 r. projekt został zrealizowany po raz 20. Uroczysta Gala odbyła się w hotelu Windsor w Jachrance. Najlepsi otrzymali tytuły Budowlanej Marki Roku, a firmy utrzymujące najwyższe pozycje od kliku lat tytuły Championów Roku.

Włączenie Budowlanej Marki Roku do misji ASM jako firmy badawczej podkreśla nasze zaangażowanie w dostarczanie obiektywnych informacji, co wyróżnia nasz ranking spośród innych konkursów w branży budowlanej. To nie tylko prestiżowa nagroda dla laureatów, ale także zestaw raportów marketingowych przedstawiających pozycje marek w licznych kategoriach. Od 20 lat Budowlana Marka Roku stanowi najbardziej wszechstronną klasyfikację w branży budowlanej, oceniając pozycje marek materiałów budowlanych, generalnych wykonawców, dystrybutorów i mediów branżowych

– mówi Małgorzata Walczak-Gomuła, Prezes Zarządu ASM.
Agnieszka Wójcik-Zachorska i Aleksandra Stępniak Fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

I dodaje, że Budowlana Marka Roku odgrywa znaczącą rolę dla Wykonawców pokazując wskaźniki trendów wśród specjalistów, ale także informuje o tym, z jakimi markami najchętniej współpracują.

Informacje o Grupie VELUX

Okna dachowe VELUX od ponad 80 lat wpuszczają światło dzienne i świeże powietrze do domów na całym świecie, tworząc lepsze warunki do życia. Oferujemy wachlarz produktów obejmujący okna dachowe i świetliki modułowe, rolety dekoracyjne, produkty przeciwsłoneczne i rolety zewnętrzne, a także rozwiązania montażowe i inteligentnego domu. Pomagają one tworzyć jasne, zdrowe i energooszczędne przestrzenie do życia, pracy, nauki i  zabawy pod dachem. Działamy globalnie — prowadzimy sprzedaż i produkcję w 37 krajach i zatrudniamy około 11 700  pracowników na całym świecie. Grupa VELUX należy do VKR Holding A/S, którego jedynym właścicielem są organizacje non-profit (FUNDACJEVELUX) i rodzina założyciela. W 2023 roku Grupa VELUX odnotowała łączny przychód 2,91 miliarda euro, a VKR Holding osiągnęła  łączny przychód 3,97 miliarda euro. FUNDACJE VELUX zaś przekazały na cele dobroczynne 184,6 milionów euro.  Więcej informacji na stronie velux.com.

Informacja o Grupie VELUX i spółkach siostrzanych w Polsce

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 2,5 mld zł. Zatrudniają ponad 5090 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa oraz Starym Laskowcu. Firma cały czas się rozwija i inwestuje w nowe technologie, dbając jednocześnie o najwyższe standardy jakości, bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska. W latach 2020-2021 Grupa VELUX i spółki siostrzane zainwestowały w Polsce około 286 mln zł w modernizację i rozwój fabryk. Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 30 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym życiu społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które przekazały ok. 172 mln zł na wsparcie instytucji i organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży, a także na działania związane z rozwojem edukacji zawodowej. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania prezentowane są w regularnie publikowanych raportach ESG. Więcej informacji na www.velux.pl