Wyścig Narodów ze wsparciem firmy DRUTEX

DRUTEX ponownie jest Oficjalnym Sponsorem i Oficjalnym Partnerem Logistycznym ORLEN Wyścigu Narodów – wydarzenia, które obserwuje cały kolarski świat, bo tu błyszczą młode talenty. Na drogach Czech, Słowacji i Polski ścigać się będą reprezentanci ponad 20 krajów.

ORLEN Wyścig Narodów to impreza należąca do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Startują w niej najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata, którzy rywalizują w barwach reprezentacji narodowych. Odbędzie się on w dniach 15-19 maja, na trasie biegnącej przez trzy kraje. W tym roku zacznie się 15 maja w czeskim Prostejovie, z metą pierwszego etapu w Bouzovie. Dzień później kolarze nadal będą w Czechach, start zaplanowano w Prerovie, a metę w Kohutce. Trzeci etap, Tvrdosin – Strbskie Pleso, odbędzie się w Słowacji. Czwarty, już w Polsce, poprowadzi z okolic Bukovina Resort do Jasła, a wielki finał to trasa Lesko – Hotel Arłamów.

W Czechach, Słowacji i Polsce ścigać się będą kolarze reprezentujący ponad 20 krajów. To Kazachstan, Belgia, Francja, Hiszpania, Wielka Brytania, Włochy, Dania, Norwegia, Niemcy, Czechy, Portugalia, Szwajcaria, Ukraina, Słowacja, Estonia, Polska, Szwecja, Austria, Luksemburg, Słowenia, Węgry i Izrael.

– Wspieramy kolarstwo na różnych poziomach – od amatorów po zawodowców. Wyścig Narodów to jeden z elementów naszej szerszej i wieloletniej współpracy z Lang Teamem Czesława Langa – mówi Adam Leik, dyrektor w firmie DRUTEX. – Zapewniamy między innymi logistykę. To jedna z naszych wizytówek. Szybkość działania zawsze była i jest naszą mocną stroną. Pojazdy DRUTEX cały czas krążą po Europie, dostarczając Klientom okna, drzwi i rolety, pokonując przy tym miliony kilometrów. Doświadczona załoga, sprawna organizacja i nowoczesna flota transportowa pozwalają na oferowanie klientom nawet 7-dniowych terminów realizacji zamówień wraz z dostawą w całej Europie – dodaje.

W tym roku DRUTEX będzie także po raz kolejny Oficjalnym Sponsorem i Oficjalnym Partnerem 81. Tour de Pologne. To jeden z najważniejszych etapowych wyścigów kolarskich na świecie, należący do cyklu UCI World Tour, czyli kolarskiej ligi mistrzów, a zarazem będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Biorą w nim udział kolarze najlepszych grup świata, a relacje śledzą miliony osób na całym świecie. W tym roku TdP odbędzie się w dniach 12-18 sierpnia.

Ponadto, po raz pierwszy DRUTEX został Partnerem i Oficjalnym Partnerem Logistycznym 2. Tour de Pologne Women. Najlepsze kolarki świata będą ścigać się w dniach 28-30 maja.

Nie tylko kolarstwo

DRUTEX to partner i sponsor wielu imprez sportowych, kulturalnych i naukowych. Od kilku lat angażuje się w Tour de Pologne, ale kolarstwo to nie wszystko. DRUTEX jest także sponsorem transmisji telewizyjnych meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Angażuje się także we wsparcie żużla. Od lat jest sponsorem zawodów Golden Boy Trophy, w którym startują najmłodsi adepci czarnego sportu z kilku europejskich krajów. DRUTEX wspiera także Motor Lublin, czyli aktualnego mistrza Polski, w barwach którego jeździ Bartosz Zmarzlik – wielokrotny mistrz świata.

***

O firmie DRUTEX

DRUTEX to polska firma z blisko 40-letnią historią, stworzona od podstaw przez Leszka Gierszewskiego. Obecnie to już marka o zasięgu globalnym, której produkty trafiają do ponad 40 krajów świata na wszystkich kontynentach. Każde okno, drzwi czy fasada powstają od podstaw, zawsze na indywidualne zamówienie. Czas ich realizacji należy do jednych z najkrótszych na europejskim rynku. DRUTEX w swojej – stale rozbudowywanej – ofercie ma okna PVC, aluminiowe i drewniane, drzwi PVC i aluminiowe oraz żaluzje i rolety fasadowe, a także fasady czy ogrody zimowe.