Harmonijny element przeszklonej architektury – okno Schüco AWS 75 PD.SI

Maksymalizacja powierzchni przeszklonych stała się już obowiązującym trendem. W ślad za nim projektanci i architekci poszukują rozwiązań konstrukcyjnych fasad i okien, które pozwalają maksymalnie zredukować widoczne szerokości profili. Panoramiczne okna w aluminiowym systemie AWS 75 PD.SI otwierają nowe horyzonty kreowania imponująco transparentnej, a zarazem funkcjonalnej architektury.

Okna panoramiczne Schüco AWS 75 PD.SI wkomponowane w fasadę słupowo-ryglową

Fot. Schüco

Subtelne przeszklone konstrukcje

System okienny Schüco AWS 75 PD.SI zwraca uwagę bardzo subtelnymi profilami o minimalnej widocznej szerokości 55 mm. Pozwala przy tym na wykonywanie skrzydeł rozwierno-uchylnych o bardzo dużych wymiarach nawet 1 x 2,5 metra lub np. 1,45 x 2,1 metra, które tworzą wielkoformatowe tafle szkła w filigranowych obramowaniach. Ultranowoczesny efekt estetyczny podkreślają zlicowane od wewnątrz ramy, pozbawione rozet klamki i lekko zaokrąglone krawędzie profili. Okno występuje w wielu wariantach montażowych – może być stosowane nie tylko pojedynczo, lecz także tworzyć pasma okien. Najszersze możliwości planowania transparentnej architektury zapewnia opcja płynnej integracji okna AWS 75 PD.SI z fasadami słupowo-ryglowymi Schüco. Bardzo efektownie zaprezentuje się szczególnie w połączeniu z systemem FWS 35 PD o tym samym panoramicznym designie. W powłokę można dodatkowo wkomponować nieprzezierne skrzydła wentylacyjne AWS 75 PD VV.SI o smukłym wyglądzie, które oprócz przeznaczenia praktycznego mogą pełnić funkcję powtarzającego się motywu dekoracyjnego na przeszklonej elewacji.

Okna panoramiczne AWS 75 PD.SI doskonale komponują się z przeszklonymi fasadami

Fot. Schüco

Nowoczesna stolarka otworowa musi przede wszystkim zapewniać ochronę wnętrza budynku przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi czy włamaniem. Okna panoramiczne AWS 75 PD.SI spełniają te wymogi z nawiązką. Okno referencyjne wyposażone w typowy pakiet szybowy Ug=0,6 W/m2K uzyskuje współczynnik przenikania ciepła Uw=0,9 W/m2K zgodny z wymaganiami energooszczędności na 2021 rok. Specjalna konstrukcja niewidocznego odwodnienia zapewnia doskonałą wodoszczelność w klasie 9A. Dzięki zastosowaniu ukrytych okuć Schüco AvanTec SimplySmart możliwe jest wstawianie specjalnych, ciepłych pakietów szybowych o ciężarze aż do 160 kg. Oszklenie może posiadać przy tym grubość od 26 do 50 mm. Przy odpowiedniej konfiguracji okuć i pakietów szybowych okna osiągają optymalną klasę antywłamaniową RC2. Odporność na ingerencję podnoszą klamki okienne w wersji zamykanej na klucz. Rozwiązanie zapewnia ponadto efektywną ochronę akustyczną w klasie Rw do 46 dB.   

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad

Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld rozwija i sprzedaje systemy okienne, drzwiowe i fasadowe. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 5650 osób zatrudnionych na całym świecie. Jako specjalista od powłok budynków o charakterze mieszkaniowym i komercyjnym, Schüco oferuje, oprócz innowacyjnych produktów, także doradztwo i rozwiązania cyfrowe na każdym etapie procesu budowlanego – od pomysłu i wzornictwa aż po wykonawstwo i montaż. Z firmą Schüco współpracuje 12000 firm partnerskich, deweloperów, architektów i inwestorów na całym świecie. Firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2019 roku obrót w wysokości 1,750 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl