Innowacyjny system okienny Schüco Symbiotic nagrodzony!

Schüco Symbiotic to unikatowe na skalę rynku połączenie zalet okien z PVC-U i aluminiowych, które idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w architekturze. Nowoczesny system okienny bazujący na tworzywowo-aluminiowych profilach został wyróżniony nagrodą przyznawaną najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom w branży stolarki budowlanej.

System Symbiotic umożliwia realizację efektownych okien jedno- i wielodzielnych
Fot. Schüco

  Możliwości, jakie dają aluminiowe okna, od dawna inspirowały architektów i inwestorów. Stabilna ślusarka o dużych wymiarach i minimalistycznym wyglądzie efektownie podkreśla proste bryły nowoczesnych domów, nadaje im lżejszy wygląd oraz maksymalnie doświetla ich wnętrza. Natomiast klasyczne okna z PVC-U są doceniane za swój ciepły charakter i komfort obsługi. System Schüco Symbiotic harmonijnie łączy najważniejsze zalety tych dwóch technologii materiałowych. Realizowane w nim efektowne pasma okienne od wewnątrz posiadają powierzchnię z wysokiej jakości PVC-U, a od zewnątrz imponują eleganckim, aluminiowym wyglądem. Jednocześnie mogą osiągać duże wymiary przy mniejszych szerokościach czołowych niż w przypadku standardowych okien z PVC-U. Taki efekt uzyskano dzięki zastosowaniu hybrydowych, tworzywowo-aluminiowych profili. Zalety systemu Schüco Symbiotic doceniło jury programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki (IRBS) 2023 organizowanego przez portal branży stolarki budowlanej StolarkaVIP.

Przekrój przez hybrydowy profil Schüco Symbiotic

Okno o modernistycznym wyglądzie

Okna w systemie Symbiotic imponują niewielką, uniwersalną głębokością zabudowy 74 mm przy możliwości zastosowania szyb o grubości do 52 mm oraz minimalną widoczną szerokością czołową profili, która wynosi zaledwie 110 mm. Transparentny design stolarki dodatkowo podkreśla kanciasta geometria profili oraz zlicowane powierzchnie szklenia w sekcjach otwieranych i stałych. Możliwe jest ponadto wykonywanie konstrukcji okiennych o jeszcze większych rozmiarach, przy zastosowaniu wklejanej szyby i opcjonalnych wzmocnień stalowych. Ponieważ system Symbiotic stanowi połączenie dwóch nowoczesnych materiałów, zapewnia niemal nieograniczone możliwości kreowania wyglądu powierzchni od wewnątrz i od zewnątrz. Zewnętrzne aluminiowe profile okienne mogą być malowane proszkowo na dowolny kolor lub anodowane, zaś wewnętrzne ramy z PVC-U – wykończone folią dekoracyjną z bardzo szerokiej palety UnlimitedFinish, która obejmuje kolory jednolite, imitujące różne gatunki drewna oraz metaliczne.

Dyplom dla systemu okiennego Schüco Symbiotic w programie IRBS 2023

Doskonała ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Od nowoczesnych okien wymaga się dziś nie tylko efektownego wyglądu, lecz także doskonałych parametrów związanych z oszczędnością energii. W stolarce Schüco Symbiotic zastosowano innowacyjną konstrukcję z potrójnym uszczelnieniem, co pozwoliło uzyskać doskonałą izolacyjność cieplną dla samej ramy Uf = 1,1 W/m2K. Jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i przeciągami zapewnia opcjonalny izolator umieszczany w ościeżnicy. Okno spełnia również wysokie wymagania związane z izolacyjnością akustyczną do 48 dB oraz odpornością na włamanie w klasie RC2. Opatentowana technologia zgrzewanych uszczelek z wysokiej jakości EPDM gwarantuje szczelność stolarki na całym obwodzie ramy, nawet w newralgicznych strefach naroży. Dzięki temu zapewniono skuteczną ochronę przed przenikaniem powietrza, wody deszczowej czy niechcianych odgłosów z zewnątrz.

Więcej informacji o produktach firmy Schüco znajdą Państwo na stronie: www.schueco.pl

Schüco – Systemowe rozwiązania okien, drzwi i fasad

Grupa Schüco z siedzibą w Bielefeld zajmuje się projektowaniem i sprzedażą systemów okiennych, drzwiowych oraz fasadowych. Na obecną i przyszłą pozycję lidera w branży technologii i usług pracuje ponad 6330 osób zatrudnionych na całym świecie. Oprócz innowacyjnych produktów znajdujących zastosowanie w budynkach mieszkaniowych i komercyjnych, firma specjalizująca się w technologii powłok budynków oferuje profesjonalne doradztwo i cyfrowe rozwiązania na każdym etapie procesu budowlanego – od wstępnej koncepcji i projektu aż po wykonawstwo i montaż. Z Schüco współpracuje 10000 producentów, 30000 biur architektonicznych oraz deweloperów i inwestorów na całym świecie. Założona w 1951 roku firma działa aktywnie w ponad 80 krajach i osiągnęła w 2021 roku obrót w wysokości 1,995 miliarda euro. Więcej informacji na stronie www.schueco.pl