Jak zaaranżować nowoczesne centrum medyczne?

Współczesne rozwiązania dają wiele możliwości aranżacji budynków. Jedną z ciekawszych propozycji jest wykorzystanie aluminiowych ścianek zewnętrznych i wewnętrznych, dzięki którym budynek zyskuje lekkość, przestronność i jasność. Przykładem może być Centrum Medyczne YOU CLINIC w Katowicach, gdzie wykorzystano wiele produktów marki WIŚNIOWSKI.

Ten nowoczesny biurowiec znajduje się w południowej części Katowic, nieopodal kompleksu leśnego. Ze względu na ograniczenia wynikające z planu zagospodarowania przestrzennego opracowano, nietypowy dla takich małych obiektów, układ konstrukcyjny oparty na konstrukcji słupów stalowych i płyt żelbetonowych. Pozwoliło to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnym uzyskaniu ciekawej bryły architektonicznej.

Komfortowe rozwiązania

Na piętrze obiektu funkcjonuje zespół przychodni specjalistycznych wraz z dziennym ośrodkiem rehabilitacji. Znajdują się tu pomieszczenia rejestracji, poczekalnie oraz gabinety. Na parterze zlokalizowano aptekę, a w sutenerach pomieszczenia techniczne wraz z miejscami postojowymi. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami jest pozbawiony progów i wyposażony w windę.

Kubatura budynku wyraźnie nawiązuje do modernizmu. Zastosowano tu charakterystyczną dla tej epoki prostą, pozbawioną dekoracji geometryczną bryłę o płaskim dachu i dużych oknach. Całość z zewnątrz została pokryta systemami dyli szklanych oraz stolarką aluminiową marki WIŚNIOWSKI.

Więcej światła

Badania pokazują, że światło naturalne ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Odpowiednia jego dawka, dostarczona w ciągu dnia stymuluje wydzielanie serotoniny hormonu szczęścia oraz pomaga w utrzymaniu skupienia i koncentracji. Dlatego tak ważne jest, by do pomieszczeń, w których spędzamy dużo czasu, docierało go jak najwięcej. Ponadto odpowiednie wykorzystanie światła pozwala na podkreślenie charakteru wnętrz i sprawia, że wydają się one bardziej przestronne.

W Centrum Medycznym You Clinic duże przeszklenia zewnętrzne pozwalają w pełni wykorzystać potencjał budynku i wprowadzają do niego odpowiednią ilość światła. Efekt ten podkreśla połączenie jasnych kolorów i aluminiowych ścianek wewnętrznych w pomieszczeniach.

Niemal nieograniczone możliwości

Dzięki zastosowaniu najnowszych technik systemowych zarówno zewnętrzne, jaki i wewnętrzne ścianki WIŚNIOWSKI można dostosować niemal do każdej wizji architekta. Jest to możliwe dzięki użyciu specjalnych łączników, co pozwala na wykonanie ścian o dowolnych kątach załamania. Szeroki wybór kolorów ram i skrzydeł otwieranych malowanych proszkowo, w kolorach DECOR lub oklejonych foliami drewnopodobnymi, umożliwia idealne dopasowanie zarówno do wystroju wnętrz, jak i koloru elewacji. Połączenie ścianek wewnętrznych z drzwiami zapewnia komfortowe użytkowanie i spójność całości.

W budynku wykorzystano również drzwi przeciwpożarowe aluminiowe gwarantujące bezpieczeństwo, ale i współgrające z pozostałymi produktami marki WIŚNIOWSKI.

W harmonii z naturą

Budynek został zaprojektowany tak, aby jak najlepiej wpasować się w otaczające go środowisko naturalne. Wykorzystanie przeszkleń i prosta forma budynku korespondują z otaczającą go zielenią. To miejsce niezwykle przyjazne, odbiegające od stereotypu biurowca, z jakim na co dzień mamy do czynienia w przestrzeni miejskiej.