Jakie okna kupić w 2024?

Wybór okien to decyzja na lata, dlatego w tym zakresie nie należy ulegać modzie, lecz wybrać funkcjonalne i ponadczasowe rozwiązania, a aktualne trendy dopasować do własnych oczekiwań. W 2024 roku stawiamy na dbałość o środowisko naturalne, energooszczędność i praktyczne rozwiązania. Nie należy zapominać o nowoczesnym wzornictwie podkreślającym styl budynku.

fot. WIŚNIOWSKI

Moda na duże przeszklenia

Od kilku lat nieustającym trendem są duże przeszklenia i panoramiczne okna tarasowe. Zapewniają znakomite doświetlenie wnętrza i mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Doskonałym rozwiązaniem będą tutaj okna aluminiowe FUTURO, które pozwalają na tworzenie dowolnych form i kształtów, a dodatkowo są niezwykle solidne i odporne na warunki atmosferyczne. Połączenie w jednym projekcie okien aluminiowych i PVC pozwala na uzyskanie najlepszej jakości i funkcjonalności przy zachowaniu ekonomicznego balansu. Wśród okien PVC coraz większym uznaniem cieszą się drzwi tarasowe w systemie HST, które zastąpiły tradycyjne drzwi balkonowe. Zapewniają komfortowe przejście z pomieszczenia na zewnątrz, także dla osób starszych i z niepełnosprawnościami. Sprawnie i lekko działają, a ich wielkość pozwala na podziwianie otoczenia w całej okazałości.

fot. WIŚNIOWSKI

Wizualne trendy

Właściwy kolor wykończeń, w tym stolarki okiennej, podkreśli estetykę i charakter budynku. Zawsze modne pozostają okna w stonowanych kolorach – bieli, szarości czy kremie. Są eleganckie i pasują do wielu stylów. W domach zbudowanych w stylu nowoczesnym, można wybrać odważniejsze kolory okien, jak choćby czarny, antracytowy czy złoty. Popularny stał wybór innego koloru okien na zewnątrz, a innego wewnątrz, tak zwany bikolor, co gwarantuje idealne dopasowanie. Warto zdecydować się na producenta, który nie ogranicza nas w tym zakresie. W ofercie WIŚNIOWSKI znajduje się ponad sto kolorów, zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

fot. WIŚNIOWSKI

Poza kolorystyką niezwykle ważna jest też estetyka wykonania. Zgrzew naroży wykonany metodą bezwypływkową V-Perfect to nie tylko precyzja, ale też estetyka – element ten jest prawie niewidoczny dla oczu, a jednocześnie zapewnia szczelność okna.

fot. WIŚNIOWSKI

Termomodernizacja – dla ciepła, dla ekologii

30% utraty ciepła z budynku stanowią okna. Zatem dobrane w odpowiedni sposób będą miały znaczący wpływ na codzienne życie, zarówno, jeśli chodzi o komfort, jak i ekonomię, ale także – ochronę środowiska.

fot. WIŚNIOWSKI

Wartość współczynnika przenikania ciepła przypadku okna WIŚNIOWSKI PRIMO 82 wynosi nawet 0,76 W/m2K, a dla systemów podnoszono przesuwnych HST PRIMO SkymotionMax już od 0,69W/m2K. To oznacza tylko jedno – w domu z tymi oknami jest naprawdę ciepło!

fot. WIŚNIOWSKI

W trosce o bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo, czy to użytkowników czy też to antywłamaniowe, zawsze powinno stanowić priorytet przy wyborze okien. WIŚNIOWSKI oferuje system zabezpieczeń uniemożliwiających przedostanie się przez okna, zarówno do środka, jak i na zewnątrz. To także solidne, trwałe szyby – w przypadku okien WIŚNIOWSKI pakiet trzyszybowy dostępny w standardzie. Wysoką jakość i bezpieczeństwo okien WIŃŚIOWSKI potwierdza certyfikat jakości Quality Silver wydany przez IFT Rosenheim.

fot. WIŚNIOWSKI

Smart dom

Współcześnie nie wyobrażamy już sobie domu bez udogodnień za pomocą aplikacji. System smartCONNECTED to inteligentny i intuicyjny system służący do zdalnego sterowania zarówno domem, jak i posesją.  Z pomocą aplikacji można z każdego miejsca zarządzać urządzeniami domowymi i sprawdzać ich stan. System umożliwia zdalne sterowanie m.in. bramą wjazdową, bramą garażową, drzwiami, oknami, furtką czy roletami.

fot. WIŚNIOWSKI

Gwarancja na przyszłość

7-letnia gwarancja dla okien WIŚNIOWSKI to potwierdzenie najwyższej jakości i niezawodności. Wybierając okna WIŚNIOWSKI masz pewność, że będą służyły przez wiele lat.

fot. WIŚNIOWSKI

O WIŚNIOWSKI

Firma WIŚNIOWSKI to lider rynku bram, okien, drzwi i ogrodzeń, który od niemal 35 lat wsłuchuje się w potrzeby swoich klientów. W 1989 roku – właściciel i założyciel firmy – Andrzej Wiśniowski stworzył koncepcję polskiej automatycznej bramy garażowej, urzeczywistniając wizję o technologicznej rewolucji w branży budowlanej. Od tamtej pory niegasnąca tendencja dynamicznego wzrostu firmy sprawiła, że dzisiaj produkty marki obecne są w ponad 30 krajach na całym świecie, a przedsiębiorstwo rozciągające się na 40 ha powierzchni zatrudnia ponad 2200 pracowników – najlepszych ekspertów z branży, pionierów polskiej automatyzacji i robotyzacji w duchu przemysłu 4.0. Najnowocześniejsze w Europie linie technologiczne marki WIŚNIOWSKI o łącznej długości 4000 m dają gwarancję 100% powtarzalności produkcji.