Wybierz Czyste Powietrze z firmą DRUTEX

Ruszyła kolejna odsłona rządowego programu Czyste Powietrze. W puli są środki o wartości 6,4 mld zł, które mają zapewnić wymianę około 111 tys. źródeł ciepła oraz przeprowadzenie termomodernizacji w blisko 100 tys. budynków. Oferta firmy DRUTEX idealnie wpasowuje się w termomodernizację z zakresu stolarki okienno-drzwiowej, gwarantując produkty najwyższej jakości o bardzo dobrej izolacji cieplnej.

fot. Drutex

Według Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) dofinansowanie w nowej edycji programu Czyste Powietrze powinno zagwarantować wsparcie dla 145 520 rodzin w Polsce. Dzięki tym funduszom będzie można wymienić nieefektywne źródło ciepła na nowe, efektywne i ekologiczne, zmodernizować instalację grzewczą, ocieplić budynek, wymienić okna i drzwi, zakupić wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła oraz zamontować instalację fotowoltaiczną. Beneficjent może otrzymać nawet do 135 000 zł w przypadku najwyższego poziomu dofinansowania z kompleksową termomodernizacją.

fot. Drutex

– Program Czyste Powietrze cieszy się dużym zainteresowaniem osób chcących poprawić efektywność energetyczną swojego domu, co jest też ważnym krokiem w kierunku zielonej transformacji. To również istotny impuls inwestycyjny dla całej gospodarki. Jednym z elementów termomodernizacji jest wymiana okien i drzwi, którymi zazwyczaj ucieka najwięcej ciepła. Dlatego posiadanie nowoczesnej stolarki okienno-drzwiowej o wysokich parametrach izolacji termicznej minimalizuje straty ciepła, jednocześnie przynosząc dodatkowe oszczędności w domowym budżecie. Wiele takich nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań ma w swojej ofercie DRUTEX. Dodatkowo są to produkty najwyższej jakości, wyróżniające się niepowtarzalnym designem oraz innowacyjnością. Naszym atutem jest także krótki, 7-dniowy okres realizacji zamówienia wraz z dostawą – podkreśla Paweł Jereczek, dyrektor ds. handlowych w firmie Drutex.

fot. Drutex

DRUTEX, jeden z liderów stolarki okienno-drzwiowej, posiada w swojej ofercie okna zapewniające najwyższe parametry izolacji termicznej Uw, które wynoszą nawet poniżej 0,8 W/(m2K). Firma z północnej Polski w oknach wykonanych w systemie IGLO ENERGY zastosowała pierwszy na świecie system okienny wykorzystujący uszczelkę centralną ze spienionego EPDM, co jest gwarancją najlepszych parametrów energooszczędności, Uw na poziomie 0,79 W/(m2K). Okna te wyróżniają się również doskonałymi parametrami pod względem wodoszczelności, mikrowentylacji i odporności na wiatr. Podobnymi właściwościami termoizolacyjnymi cechują się także hybrydowe okna IGLO ENERGY ALUCOVER Uw = 0,76 W/(m2K), które powstały z połączenia PVC z aluminium. Dzięki temu wyróżniają się unikalnym designem doskonale wpisującym się w najnowsze trendy architektoniczne.

fot. Drutex

Domeną firmy DRUTEX są także drzwi o wysokich parametrach izolacji termicznej. Drzwi zewnętrze IGLO ENERGY posiadają współczynnik przenikalności ciepła Ud na poziomie 0,8 W/(m2K). Świetne właściwości termoizolacyjne są wynikiem m. in. zastosowania wysokiej jakości materiałów konstrukcyjnych, jak również specjalnie zaprojektowanego progu z przekładką termiczną, który wpływa na poprawę parametrów izolacji cieplnej całego systemu. Od kwietnia br. w ofercie DRUTEXu znajdziemy 100 nowych modeli drzwi aluminiowych wykonanych w energooszczędnym systemie MB-86N SI. Drzwi łączące atrakcyjne wzornictwo z zachowaniem bardzo dobrych parametrów izolacji cieplnej przeznaczone są do zastosowania zewnętrznego m.in. w budownictwie mieszkaniowym.

Wymieniając stolarkę okienno-drzwiową warto również pamiętać o roletach i żaluzjach fasadowych, które mogą przynieść kolejne oszczędności, a w zestawie z automatyką Smart Home zapewnić wysoki komfort użytkowy. Zewnętrzne przesłony okienne są idealnym rozwiązaniem chroniącym wnętrza pomieszczeń przed zbyt dużym nasłonecznieniem. Przy okazji mogą nie tylko zapewnić większą prywatność, ale również znacząco zmniejszyć wydatki na energię elektryczną zużywaną przez systemy klimatyzacyjne. DRUTEX produkuje szeroką gamę rolet i żaluzji fasadowych, dostępnych w wielu wariantach kolorystycznych.

***

O Programie Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze to największa proekologiczna inicjatywa w polskiej historii, służąca skutecznej walce ze smogiem oraz poprawie efektywności energetycznej jednorodzinnych budynków mieszkalnych. Dotychczas, jak podaje NFOŚiGW (według stanu na 12.04.2024 r.), złożono ponad 832 tys. wniosków na 26 mld zł dofinansowania. Nowa odsłona rządowego programu ruszyła 22 kwietnia br. – 6.4 mld zł z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko (FEnIKS). Wprowadzono w nim zmiany obejmują trzy ważne elementy. Pierwszy dotyczy obowiązkowego wyboru pomp ciepła oraz kotłów zgazowujących drewno i kotłów na pellet tylko z tych wpisanych na listę zielonych urządzeń i materiałów (tzw. lista ZUM). Lista ta ma zapewnić, że urządzenia, które będą finansowane ze środków publicznych, będą spełniały określone normy techniczne i nie będą narażać mieszańców Polski na nadmierne koszty związane z ich użytkowaniem. Druga zmiana wiąże się z ograniczenie nadużyć, dlatego wprowadzono możliwość uzyskania najwyższego poziomu dofinansowania tylko na jeden budynek mieszkalny jednorodzinny albo jeden lokal mieszkalny w takim budynku. Beneficjent, który raz skorzysta z najwyższego poziomu dofinansowania, będzie mógł wnioskować o dofinansowanie na kolejne budynki tylko w ramach podstawowego poziomu dofinansowania. W trosce o osoby biorące dotacje wprowadzono też nowe zapisy umowne dotyczące dotacji z prefinansowaniem (wypłata zaliczki na konto wykonawcy po złożeniu do wfośigw podpisanej własnoręcznie przez beneficjenta dyspozycji wypłaty zaliczki z kopią faktury zaliczkowej) oraz dotyczące dotacji przez pełnomocnika (wymóg pełnomocnictwa z podpisem własnoręcznym wnioskodawcy poświadczonym notarialnie).

O firmie DRUTEX

DRUTEX to polska firma z blisko 40-letnią historią, stworzona od podstaw przez Leszka Gierszewskiego. Obecnie to już marka o zasięgu globalnym, której produkty trafiają do ponad 40 krajów świata na wszystkich kontynentach. Codziennie w halach o łącznej powierzchni ponad 11 hektarów powstaje do siedmiu tysięcy okien. Każde okno, drzwi czy fasada tworzone są od podstaw, zawsze na indywidualne zamówienie. Czas ich realizacji należy do jednych z najkrótszych na europejskim rynku. DRUTEX w swojej – stale rozbudowywanej – ofercie ma okna PVC, aluminiowe i drewniane, drzwi PVC i aluminiowe oraz żaluzje i rolety fasadowe, a także fasady czy ogrody zimowe, wszystkie wyróżniające się niepowtarzalnym designem oraz innowacyjnością.