Klimas Wkręt-met partnerem głównym XIII Kongresu Stolarki Polskiej 2023

Fot. Związek Polskie Okna i Drzwi

Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi, od lat jest platformą wymiany myśli, wiedzy i kontaktów. Porusza tematy istotne dla rozwoju technologicznego i produktowego czy rozwoju przedsiębiorczości w kontekście aktualnych wydarzeń i sytuacji geopolitycznej. To konstruktywne dyskusje ekspertów i ogromna dawka wiedzy na temat trendów i przyszłości branży. W tym roku po raz kolejny partnerem głównym wydarzenia jest firma Klimas Wkręt-met.

Branża stolarki otworowej jest znaczącym segmentem i obszarem działalności firmy Klimas Wkręt-met. Czołowy producent technik zamocowań dla budownictwa, dostarcza do tej branży serie wkrętów i łączników do produkcji oraz montażu stolarki otworowej. Produkty marki są z powodzeniem stosowane do produkcji stolarki okiennej, drzwiowej i bramowej przez największych producentów. Są również doceniane przez wykonawców za swoją trwałość, a także kompleksowość. – Jednym z najważniejszych elementów niezbędnych do powstania idealnych wkrętów jest dostosowywanie produktów do potrzeb rynku. Podczas produkcji naszych zamocowań niezwykle istotna pozostaje wymiana wiedzy z producentami. W wyniku takiej kooperacji oraz na drodze niezliczonych testów i kontroli jakości na każdym etapie produkcji, możliwe jest stworzenie zamocowań w pełni dopasowanych do współczesnego rynku, a także indywidualnych potrzeb producentów. W czasie Kongresu mamy szansę na jeszcze bardziej ścisłą integrację, utrwalanie relacji, a ostatecznie rozwój dalszej współpracy – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w Klimas Wkręt-met.

Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w Klimas Wkręt-met. Fot. Klimas Wkret-met

Ponadbranżowa wymiana myśli

Bogaty program Kongresu przewiduje wykłady czołowych ekspertów z dziedziny ekonomii, finansów, które dostarczą wiedzy na temat aktualnej sytuacji makroekonomicznej. Ponadbranżowy charakter wydarzenia pokazuje i podkreśla rolę branży stolarki dla polskiej gospodarki. To jeden z elementów, który czyni Kongres wyjątkowo ważnym nie tylko dla branży, ale całego sektora budowlanego.

Równie istotnym elementem Kongresu są panele dyskusyjne. Eksperci w poszczególnych blokach poruszają najbardziej aktualne, często wrażliwe kwestie, które wpływają na sytuację polskich przedsiębiorstw. W tym roku eksperci rozmawiać będą m.in. o programach rządowych i ich wpływie na popyt na materiały budowlane, termomodernizacji oraz recyclingu jako szansie rozwoju w obszarze stolarki budowlanej.

W panelu poświęconym trendom marketingowym weźmie udział Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w Klimas Wkręt-met: – Praca marketera jest w ogromnym stopniu uzależniona od trendów, co czyni ją niezwykle inspirującą. Trendy się zmieniają, a naszym zadaniem jest dostosowanie nowych narzędzi i możliwości do strategii firmy, w naszym przypadku również dostosowanie ich do poszczególnych rynków. Najtrudniejszym zadaniem jest odróżnienie prawdziwego trendu, który w dłuższej perspektywie wpłynie na obraz marketingu od długoterminowego rozwoju istniejących strategii. Zderzenie się różnych opinii w czasie dyskusji panelowej pozwoli rozwiać wiele wątpliwości, dlatego z niecierpliwością czekam na to wydarzenie – komentuje szef marketingu w Klimas Wkręt-met.

Made in Poland – GO GLOBAL

Klimas Wkręt-met jest firmą międzynarodową, obecną na rynkach na całym świecie, gdzie skutecznie rozwija swoją markę Klimas. Na sukcesywny wzrost rozpoznawalności marki, jako światowego gracza, wpływa wiele czynników i działań strategicznych: – Arcymistrz szachowy Ksawery Tartakower mawiał, że „taktyka to wiedza co zrobić, gdy można coś zrobić. Strategia to wiedza co zrobić, gdy nie da się zrobić nic. “Myślę, że to słowa świetnie oddają wizję założycieli firmy Joanny i Wojciecha Klimasów. Konsekwentne dążenie do celu, wartości rodzinne, a także praca zespołowa jest domeną przedsiębiorstwa dostrzeganą przez naszych partnerów na całym świecie i kluczem do sukcesu międzynarodowego. Jednocześnie bardzo mocno angażujemy się we wszelkie inicjatywy na rzecz rozwoju naszego rodzimego rynku. Dlatego do organizatorów Kongresu Stolarki Polskiej kierujemy wyrazy uznania, za stworzenie tak znaczącej platformy branżowej – podsumowuje Maciej Strychalski.

Kongres Stolarki Polskiej 2023 odbędzie się 24-25 maja w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre Warsaw****.