Wejście do domu w wielkim stylu – z systemem AWIDOOR Pivot od AWILUX!

Spektakularne wymiary, doskonałe parametry termiczne i gwarancja bezpieczeństwa – to zaledwie kilka z zalet systemu drzwi AWIDOOR Pivot, które płynnie łączą nowoczesną technologię z minimalistycznym designem w wersji XXL. Olbrzymie przeszklenia AWILUX odznaczają się imponującymi konstrukcjami, które sięgają nawet do 4 metrów wysokości.

AWIDOOR Pivot to odpowiedź na zaawansowane potrzeby inwestorów, poszukujących funkcjonalnych, lecz niestandardowych rozwiązań w wielkim stylu. Te imponujące konstrukcje drzwiowe dostępne są z wypełnieniem panelowym i przeszkleniem aż do 4 metrów wysokości. Choć o dużej powierzchni, rozwiązanie od AWILUX gwarantuje doskonałą izolację termiczną i akustyczną, komfort mieszkania oraz zabezpieczenia antywłamaniowe w klasie RC2. Nowoczesne technologie blokady umożliwiają otwieranie drzwi za pomocą tradycyjnego klucza, kodu lub skanu palca.

Gigantyczne wrażenie od wejścia – AWIDOOR Pivot Giant

AWIDOOR Pivot Giant to rozwiązanie czerpiące z greckiej mitologii, której istoty o gargantuicznych rozmiarach zainspirowały producenta do stworzenia gigantycznych kompozycji drzwiowych.

System drzwi AWIDOOR Pivot Giant stanowi połączenie nowoczesnych technologii z minimalistyczną, prostą elegancją. Imponująca konstrukcja drzwi obrotowych od AWILUX jest łatwa w obsłudze, a innowacyjny system mocowania oraz dedykowane zawiasy gładko prowadzą drzwi oraz gwarantują lekkość otwierania.

Dodatkowo, drzwi obrotowe AWIDOOR Pivot Giant umożliwiają dopasowanie stolarki otworowej do charakteru oraz stylu budynku dzięki wykorzystaniu przeszkleń lub wypełnienia panelowego – w zależności od potrzeb i wymagań inwestora.

Kolos Rodyjski  – AWIDOOR Pivot Colos

Hellenistyczne inspiracje odnajdziemy również w projekcie drzwi obrotowych AWIDOOR Pivot Colos. Nowoczesny system obrotowy od AWILUX, ze względu na swoją masywność, staje się Kolosem Rodyjskim wśród tradycyjnej stolarki otworowej. Imponujące rozmiary rozwiązania to również łatwe  użytkowanie – innowacyjna technologia Pivot oraz system mocowania amortyzuje ciężar drzwi, dzięki czemu lekko się otwierają.

AWIDOOR Pivot Colos występują w wersji przeszklonej, rozświetlającej wnętrze oraz doprowadzającej maksymalną ilość naturalnego, dziennego światła do pomieszczenia.

Drzwi obrotowe od AWILUX to doskonałe rozwiązanie dla poszukujących niestandardowej stolarki otworowej o imponujących rozmiarach, która łączy zarówno pełną funkcjonalność i zabezpieczenia w klasie RC2, jak i wysoką estetykę wykończenia.

Kolosalny rozmiar idzie w parze z gigantycznym komfortem

AWIDOOR Pivot charakteryzuje się imponującymi wymiarami, przy równoczesnym zachowaniu doskonałych parametrów termoizolacji oraz maksymalnym wykorzystaniu naturalnego światła do doświetlenia wnętrza. Drzwi obrotowe wyróżniają się znakomitą odpornością na obciążenie wiatrem – 1200 Pa oraz wodoszczelnością w klasie 4A – 150 Pa. Dodatkowym zabezpieczeniem przed wilgocią jest systemowe odwodnienie, odprowadzające nadmiar zgromadzonej wody. System stanowi gwarancję bezpieczeństwa oraz komfortu nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. AWIDOOR Pivot zapewniają również doskonałą izolację termiczną przy współczynniku przenikalności ciepła 1,5W/m2K.

Drzwi AWIDOOR Pivot różnią się od tradycyjnych drzwi wejściowych niespotykanie okazałymi gabarytami oraz przesunięciem osi otwierania drzwi. Przy standardowych drzwiach, zawiasy znajdują się po prawej lub lewej stronie – na ramie – natomiast w przypadku systemów pivotowych, są one przesunięte, czyli umieszczone na dolnym i górnym elemencie. Część drzwi wychyla się do środka lub na zewnątrz, gdy pozostała część jest otwierana – wyjaśnia Rafał Buczek, ekspert firmy AWILUX.

Zrezygnowanie ze standardowych mocowań bocznych umożliwia wyprodukowanie drzwi o imponujących wymiarach: 1700 x 3000 mm dla AWIDOOR Pivot Giant oraz 2500 x 4000 mm dla AWIDOOR Pivot Colos i wadze do 500 kg.

Warto wspomnieć o dodatkowym wyposażeniu drzwi –  ograniczniku otwarcia lub zintegrowanym, ukrytym samozamykaczu, które zarówno poprawią komfort użytkowania, jak i wpłyną na dobrą kondycję drzwi.

AWIDOOR Pivot od AWILUX to rozwiązanie o dużych gabarytach i jednoskrzydłowej konstrukcji, dedykowane poszukującym niestandardowych, nowoczesnych rozwiązań do swoich projektów. Smukłe wykończenie oraz minimalistyczny design drzwi nadaje im wizualnej lekkości oraz optycznie otwiera wnętrze, natomiast innowacyjne technologie ułatwiają otwieranie masywnych, pivotowych konstrukcji. Drzwi obrotowe AWILUX gwarantują komfort użytkowania, doskonałe parametry termiczne i akustyczne oraz kolosalny rozmiar, robiący gigantyczne wrażenie.

Dodatkowe informacje o firmie AWILUX:

AWILUX Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy Schüco. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne, a także wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem AWILUX Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.: dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. AWILUX Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów Schüco  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu AWILUX dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.